Challenger Cup / 26. studenoga 2023.

Splićankama 5., a Zagrepčankama 3. mjesto u Challenger kupu

Na koncu završnog turnira 6 najboljih sastava Challenger kupa u Zagrebu, jadranašice su nadmetanje završile na 5. mjestu, dok je Mladosti pripalo treće mjesto konačnog poretka. To između ostalog znači i da su oba naša sastava zadnjeg dana turnira na bazenu uz Savu odnijele pobjede.

Prvo je Jadran svladao portugalski Fluvial iz Porta, 18:11. Bo je to susret u kojem nije bilo puno dvojbi oko pobjednica, budući da su Splićanke dobile prvu četvrtinu 5:1, a treću i još malo bolje, 6:1. Golovima su prednjačile Neli Janković sa 6 pogodaka odnosno Bruna Barišić, 5 golova.

U utakmici za treće mjesto, još jedan hrvatsko-portugalski ‘obračun’ i još jedna pobjeda hrvatskog kluba. Mladost je svladala lisabonsku Benficu 14:13. Doima se tijesno i neizvjesno, iako i nije bilo baš posve tako. U poluvremenu su već mladostašice vodile 6:1. Benfica je polako sustizala prednost Žabica i došla na gol zaostatka, minutu i pol do kraja, ali tu su se i zaustavile.

U finalu su igračice Izmira, prvakinje Turske, svladale beogradsku Crvenu zvezdu 10:9.