U18 reprezentacija / 7. kolovoza 2022.

SP ŽENE (do 18) – Hrvatice su devete na svijetu!

Hrvatske vaterpolistice, uzrast do 18 godina su devete na svijetu! Ionako već jako dobar plasman, najbolji od kako je ženskog vaterpola u nas i svjetskih prvenstava, naše su djevojke dodatno uljepšale, poboljšale. Hrvatska je u susretu za 9. mjesto na Svjetskom prvenstvu do 18 godina u Beogradu pobijedila Kanadu i zasluženo iz Srbije odlaze kao deveta nacija na planetu u ovom uzrastu.Neovisno što je i ovog puta bilo manjeg ‘zapinjanja’ u početku utakmice, ali ni približno onolikog kao u nekim ranijim susretima Novi Zeland i Australija), izabranice trenerice Šimunić su bile na najvišoj razini. Pa čak i u spomenutom početku, Hrvatska je bila ta koja je prva povela (1:0 i 2:1). Suparnice su se uspjele sjajno vratiti, pa i više od toga. S četiri uzastopna gola, Kanada je povela početkom druge četvrtine (5:2 i 6:3). To nije obeshrabrilo naše djevojke koje su nastavile ono što je najbitnije, igrati svoju igru bez opterećenja trenutačnim rezultatom.

Kada se igra dobro, posljedično će takav biti i rezultat.U poluvremenu je još suparnički sastav imao minimalno vodstvo (7:6 za Kanadu), a sredinom treće dionice i opasnih plus 3 (10:7 za Kanađanke). Tada slijedi preokret. Uzastopnim golovima, dvaput Rie Glas i jednako toliko puta Ane Gorete, Hrvatska je povela 10 sekundi prije kraja treće četvrtine (11:10).Uslijedila je dinamična zadnja četvrtina u kojoj je prvo zabila Iva Rožić (12:10), da bi Kanada uspjela poravnati (12:12) manje od četiri minute prije kraja utakmice. Brzo je odgovorila pogotkom Nina Medić (13:12), ali su i Kanađanke minutu i 11 sekundi prije kraja izjednačile. U zadnjoj minuti Hrvatskoj pobjedu donose, potvrđuju Magdalena Butić i Ana Goreta za konačnih 15:13 i 9. mjesto naše reprezentacije na Svjetskom prvenstvu do 18 godina.

Djevojke, čestitamo na pobjedi i vrlo dobrom konačnom plasmanu!