U18 reprezentacija / 2. kolovoza 2022.

SP ŽENA (do 18) – Tijesan poraz od Novog Zelanda

U drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu za djevojke do 18 godina, naša je reprezentacija pretrpjela i drugi poraz. Bolje su bile Novozelanđanke koje su slavile 13:12 i to golom samo 19 sekundi prije kraja!

Šteta tim veća što je i ulazak u utakmicu bio loš za naše djevojke. Novi Zeland je naime brzo poveo s tri razlike (4:1), te su tu prednost suparnice održavale i tijekom druge četvrtine (6:3). a onda i povećale u trećoj četvrtini kada bilježimo i najveću prednost Novog Zelanda (9:4 i 10:5). Potonji je rezultat glasio još samo dvije minute prije kraja treće četvrtine.

Sada je tek sljedilo najbolje igre naše reprezentacije. Pojačan je ritam, agresivnost u obrani i brzina, te je posljedica toga bilo smanjivanje prednosti Novozelanđanki. Samo 45 sekundi prije kraja utakmice, Ria Glas je pogodila za izjednačenje (12:12). Ujedno prvo i jedino izjednačenje na utakmici. Nažalost, nije dugo trajalo.

Najbolja suparnička igrača, Millie Quinn pogodila je mrežu vratarke Medvešek za konačan uspjeh Novog Zelanda.

U preostaloj utakmici 2. kola D skupine, Španjolska je pobijedila Srbiju 18:7.

Poredak u skupini D: Španjolska 4, Novi Zeland 4, Hrvatska 0, Srbija 0.
Hrvatskim igračicama sada predstoji odlučujući dvoboj za prolazak skupine sutra, odnosno u srijedu (3. kolovoza) protiv domaće reprezentacije Srbije.

Ta je utakmica na rasporedu u srijedu od 20.30 sati.