Svjetsko prvenstvo, U20 reprezentacija / 4. rujna 2021.

SP Prag (do 20) – Mlade Barakude uvjerljive protiv Grka

Hrvatska je reprezentacija izrazito uvjerljivo svladala Grčku čak 20:12 (6:4, 3:6, 4:1, 7:1) u prvoj utakmici za poredak od 5. do 8. mjesta na Svjetskom prvenstvu do 20 godina u Pragu.

U utakmici u kojoj se obranama nije pridavala velika pozornost, a što se primarno tiče Grka i u kojoj je suparnik zadnju četvrtinu i pol ‘prestao igrati’, Hrvatska je svladala sastav koji je u Prag došao braniti naslov prvaka svijeta osvojen prije dvije godine u Kuvajtu. Jasno, nije to potpuno ista momčad iako su ostala četvorica igrača, ali očito je da je mladim Grcima puno teže pao poraz u četvrtfinalu i ispadanje od borbe za medalju. To u niti kojem slučaju ne znači da je našim mladićima svejedno, ali ono za što ih valja pohvaliti glede subotnje utakmice, jest povratak u natjecanje, koncentracija na bazen, odupiranje nekakvom malodušju već igranje s maksimumom snage, želje i volje do kraja. Jedini ispravan put.

Prve dvije četvrtine su još bile rezultatski izjednačene.Početkom treće je Grčka još vodila s dva gola razlike (9:11), da bi potom s četiri uzastopna gola Hrvatske (Žuvela, Brubnjak, R. Akrap i Babić) do kraja ove četvrtine (13:11) bila ‘ubijena’ svaka volja Grka za ozbiljnijim otporom.

– Momčad je odlično reagirala nakon poraza u četvrtfinalu. Tako smo se i dogovorili da ćemo odigrati kao da je za prvo mjesto. Imali smo čak prijepodne i malo treninga. Takva je onda bila i utakmica. Apsolutno je točno da su obrane bile vrlo ‘tanke’, pogotovo grčka, ali mislim da smo i dalje nastavili sa svojom igrom koja dobiva svoj smisao. Čak osjećamo i nekako zadovoljstvo, iako nismo u borbi za medalju – nakon utakmice je rekao naš trener Vjeko Kobešćak.

Najbolji strijelci u našim redovima bili su Penava s 5 golova, te Žuvela i Brubnjak s po 4 gola svaki. Najboljim igračem utakmice proglašen je Marko Žuvela.

Hrvatska će sutra, posljednjeg dana natjecanja u Pragu igrati za 5. mjesto na svijetu protiv Španjolske