Svjetsko prvenstvo, U20 reprezentacija / 4. rujna 2021.

SP PRAG (do 20) – Italija i Srbija u finalu

Novog svjetskog prvaka za uzrast do 20 godina treba tražiti između momčadi Italije i Srbije. U polufinalnim utakmicama Svjetskog prvenstva u Pragu, Srbija je svladala Mađarsku 10:7 (1:2, 4:2, 3:2, 2:1), dok je Italija bila bolja od Crne Gore 14:12 i to boljim izvođenjem peteraca 14:12 (2:2, 4:1, 3:3, 1:4 – 4:2)

U prvoj polufinalnoj utakmici, Mađare je poraza koštao sigurno njihov loš igrač više (5-12), za razliku od praktički perfektnog Srbije (6-7).

U drugoj je utakmici poluzavršnice, Italija cijelo vrijeme vodila, pa i uvjerljivo (u trećoj četvrtini u dva navrata bilo i +3 za mlade Talijane, 8:4 i 9:5). Crnogorci su se uspjeli ipak potpuno vratiti u utakmicu, tri minute prije kraja zadnje četvrtine i izjednačiti (10:10), te odvesti susret u peterce. Tu su Talijani ponovo iskazali višu razinu koncentracije.

U drugoj pak utakmici poretka od 5. do 8. mjesta (nakon naše pobjede nad Grcima 20:12), Španjolska je jednako uvjerljiva bila protiv SAD 18:7, što znači da nam je Španjolska nedjeljni suparnik (15.00 sati) za 5. mjesto na svijetu.