Prvenstvo Hrvatske / 3. travnja 2024.

Solaris uvjerljiv u Višnjiku

Šibenčani su napravili velik korak prema proboju u utakmicu za 5. mjesto. Naime, Solaris je u prvom susretu doigravanja za poredak od 5. do 8. mjesta u Zadru pobijedio domaćina uvjerljivo, glatko i zasluženo sa šest pogodaka razlike.

Već u prvoj četvrtini je gost iz Šibenika vodio 7:3. Početkom druge četvrtine gosti su poveli prvi put i s 5 golova razlike (8:3), koliko još bilježimo i u posljednjoj minuti druge četvrtine, (10:5).

U drugom dijelu igre Sunčani su i dodatno povećavali vodstvo, pa je pred kraj treće dionice bilo i +7 (13:6), a istu razliku dosegnuli su Šibenčani i u zadnjoj četvrtini u dva navrata – (16:9 i 17:10).

Kod Solarisa su briljirali oni najiskusniji – Antonio Petković (5 pogodaka) i Marin Vrdoljak (4 gola).

Uzvratna utakmica ova dva kluba odigrat će se u Šibeniku, u srijedu, 10. travnja.

Što se tiče drugog para iz poretka od 5. do 8. mjesta (KPK – Mornar), termini utakmica će se odrediti malo kasnije, odnosno u ponedjeljak, 8. travnja. Mornar naime predstojećeg vikenda igra utakmice Premier lige, poretka od 9. do 12. mjesta ili za ostanak u Premier ligi.