Prvenstvo Hrvatske / 12. ožujka 2024.

Solaris slavio u Zagrebu

U prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja Prvenstva Hrvatske, Solaris je u Zagrebu napravio velik, možda i presudan korak prema ulasku u krug četiri najbolja sastava u Hrvatskoj.
Šibenčani su se pokazali plivački brži, s boljim i ubojitim rješenjima u napadu, odličnom M-zonom kojom su ‘izbacili’ praktički iz igre centra zagrebačke momčadi, Branimira Hercega. Na sve valja pridodati i sjajno izdanje vratara Solarisa, Marina Šparade.

Mladost je povela samo jednom, u početku i to je trajalo jako, jako kratko. David Mijić u rašlje za 1:0, a onda je krenuo ‘Šibenik-express’. U manje od dvije i pol minute, do sredine prve četvrtine, Solaris je preokrenuo na 4:1! Vrdoljak s vanjske pozicije, pa Toni Šparada s 2 metra, ali u pozicijskom napadu i dva sjajna udarca Duje Akrapa od kojih je onaj drugi, a ukupno za 4:1 vodstvo gostiju bio s gotovo polovice bazena.
Mladosti je velika prepreka u napadu bio već smo naveli vratar Solarisa, Marin Šparada. On je jedan od ‘krivaca’ što je napadački ‘post’ Zagrepčana što se golova tiče trajao 10 minuta, odnosno do gola gola Gluhaića iz peterca točno 4.16 minuta do kraja poluvremena. No, do tog trenutka je gost već vodio 6:1. Inače, to i nije bila najveća prednost Solarisa. Najviša prednost je ubilježena dvije minute prije kraja druge četvrtine – 8:2 za Solaris!

Nije još bilo poluvrijeme, ali po zbivanjima u bazenu, igri jedne i druge momčadi bilo je i više no izvjesno tko je bolji i tko će odnijeti pobjedu. Uostalom, Solaris je tek jednom ‘dopustio’ suparnicima da mu se pribliće na ‘samo’ 2 gola razlike (8:10). Bilo je to početkom zadnje četvrtine. Samo koju minut kasnije Šibenčani su već vodili uvjerljivih 8:12.