Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 4. svibnja 2024.

Solaris poveo 1-0

Šibenčani su još jednu pobjedu udaljeni od 5. mjesta, a to znači i od europskog nastupa (Eurokup) i sljedeće sezone. Solaris je naime u svojem bazenu u Crnici pobijedio momčad Mornara sa 7 golova razlike u prvom susretu doigravanja Prvenstva Hrvatske za peto mjesto. Doduše, gol-razlika u doigravanju za 5. mjesto nije ključna jer se igra do druge pobjede, ali visina pobjede u prvom susretu, kao i u svim dosadašnjim utakmicama ove dvije momčadi u sezoni 2023./24., daju ipak prednost momčadi trenera Denisa Seferovića.

Gosti iz Splita su do polovice druge četvrtine održavali neizvjesnost odnosno rezultatsku izjednačenost, da bi s dva gola Antonija Petkovića i jednim Tonija Šparade domaćin otišao na +3 (7:4). Ipak, nije to još bilo doba uzmaka mornarevaca koji su s dva gola smanjili do poluvremena na ‘samo’ plus 1 za domaćina (7:6). Oba puta zaslugom Roka Gudurića.

Treća četvrtina je presudila pobjednika. Dva Roka, Akrap i Pelicarić, uz još jedan pogodak Paola Jakovčevića, odveli su Solaris do 12:6! Napadački su Šibenčani bili izrazito raspoloženi u drugoj polovici utakmice u kojoj su postigli čak 11 golova. Najbolji strijelci za pobjednika su bili Roko Pelicarić 5 i Antonio Petković 4 pogotka. Kod Mornara je prednjačio Duje Buzdovačić s 4 gola.

Druga i potencijalno posljednja utakmica za 5. mjesto između ova dva suparnika odigrat će se u srijedu, 8. svibnja i Splitu.