Euro kup, Seniori / 7. listopada 2023.

Solaris poražen u zadnjoj minuti

U Crnici je, u 1. kolu skupine Eurokupa, francuski Tourcoing slavio minimalno, ali time ne velimo i nezasluženo. Vjerojatno treća momčad po kvaliteti u Francuskoj, puna iskustva, strana i neosporne kvalitete ipak može podosta za 3 boda zahvaliti jednom od dvojice Hrvata u svojim redovima. Splitskom ljevaku Duji Živkoviću. On je naime bio strijelac posljednjeg pogotka, u zadnjoj minuti, gola za pobjedu gostiju 9:8.

Solaris je krenuo silovito, možda djelomice čak malo i iznenadio gosta. Nakon prve četvrtine 3:1, a tih dva gola razlike su Sunčani održavali i sve do tri minute prije kraja druge četvrtine (5:3). tada u samo 90 sekundi Francuzi postižu tri uzastopna gola za puni preokret – prvo naš Duje Živković,  zatim dva gola rumunjski centar Silvian Colodrovschi, (5:6). Uspio je domaćin poravnati do poluvremena, ali u trećoj četvrtini je gol Francuza bio kao začaran.

Niti jedna lopta iza leđa Branislava Mitrovića, ali zato dvije iza Marina Šparade. U zadnjoj dionici se iznova trgnuo Solaris, te preko jednog od svojih najboljih napadača, Noe Burburana i njegova dva gola došao do poravnanja. Bilo je tada 8:8, a pogleda na semafor je sugerirao još jako puno igre. Više od 4 minute.
Pogodaka međutim nije bilo sve do… 31 sekunde prije kraja, i bljeska lijeve ruke Duje Živkovića. Njegov drugi gol na utakmici, Tourcoingu deveti, a Šibenčani su ostali na 8.

U ovoj skupini Palermo i Barcelona će svoju utakmicu 1. kola odigrati u nedjelju (8. listopada) u 11.00 sati u Palermu.