Euro kup / 15. studenoga 2023.

Solaris pobijedio petercima!

Nova drama u utakmici Šibenčana, ali ovog puta sa sretnim epilogom. Tri sekunde je dijelilo Sunčane od poraza, ali Solaris se uspio spasiti, ‘dogurati’ do peteraca i na koncu pobijediti 18:17.

Solaris je na francusko-belgijsku granicu stigao bez kapetana i prvog vratara, Marina Šparade. Dakle, ponovo ne u idealnom sastavu, baš kao i u Barceloni kada su bili bez prvog strijelca Petkovića i Vrdoljaka.

Utakmica je cijelim tijekom bila iznimno izjednačena. U prve dvije četvrtine bilježimo naizmjenična vodstva Tourcoinga i Sunčanih, ali ne veća od gol razlike. Pred kraj treće četvrtine prvo vodstvo od 2 gola razlike i to za naš Solaris.

Golovima Petkovića i Duje Akrapa, Solaris je poveo 8:6 dvije minute prije kraja treće četvrtine. Ipak, uspio je domaćin minutu do kraja smanjiti na gol zaostatka. Početkom zadnje dionice prvi strijelac Šibenčana, Antonio Petković je pogodio za 9:7 ili novih +2 Šibenčana.Tada Tourcoing kreće na sve ili ništa i uspijeva tri i pol minute prije kraja izjednačiti na 9:9. Samo 13 sekundi prije kraja, potpuni preokret. Antonio Petković je napravio prekršaj za peterac, a kazneni udarac je u gol pretvorio Adam Furman. Tourcoing je samo 13 sekundi prije kraja četvrte četvrtine poveo 10:9. Na prag, koračić do pobjede. Malo je tko vjerojatno tada na bazenu u Tourcoingu vjerovao u mogući povratak Solarisa. No, baš to se dogodilo!

Tri sekunde prije kraja nakon minute odmora, iz pozicijskog je napada Petković pogodio za 10:10! Bilo je izvjesno – izvodit će se peterci!

U igri živaca, svi Šibenčani, a bilo je ukupno čak 8 šuteva sigurni. I prvih 7 francuskih, sve dok šut Offnera nije zaustavio vratar Ante Lacmanović.