Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 8. svibnja 2024.

Solaris petercima do petog mjesta

Kakvu su utakmicu odigrali Mornar i Solaris u Splitu! U dvoboju, ukupno 2. utakmici za 5. mjesto u državnom prvenstvu, a koje ‘nosi’ nastup u Europi sljedeće sezone, peterci su na koncu odlučivali o pobjedi. Ona je pripala Šibenčanima koji su slavili i četiri dana ranije, u prvom susretu u Crnici, te tako osvojili 5. mjesto u Prvenstvu Hrvatske.

Međutim, samo 4 minute prije kraja treće četvrtine doimalo se da ćemo gledati i treću utakmicu ova dva suparnika. Naime, nakon izvanredno izjednačene utakmice u prve dvije četvrtine u kojima su se momčadi mijenjale u minimalnom vodstvu, nikad dakle većem od gola prednosti sad na jednu ili drugu stranu, slijedi ‘uragan’ mornarevaca.

Nakon 6:5 za Mornar po okončanju prvog dijela (6. pogodak je postigao Robert Stojanac samo tri sekunde prije ‘velikog odmora’), početak treće četvrtine je pripao Splićanima. Golovima Brune Hrvatića, Ferdinanda Josipa Bušelića i Marina Čumbelića, Mornar je poveo 9:5! Takav je rezultat bio aktivan sve do 20 minute ili 4 minute prije kraja treće dionice. Tada je ‘krenuo’ Solaris…

Marin Vrdoljak, Roko Akrap i dvaput Antonio Petković uspijevaju izjednačiti do kraja treće četvrtine na 9:9. Idemo iz početka. U zadnjih osam minuta se ponavlja scenarij iz prve dvije četvrtine. Jedna momčad povede, druga izjednači. Prvo Mornar (Petar Uvodić za 10:9, pa onda Petković za 10:10). U zadnjoj minuti je Petković postigao i svoj 5. gol na utakmici (10:11, do kraja 51 sekunda), ali uzvraća najbolji strijelac mornarevaca na ovoj utakmici, Čumbelić (11:11, točno 28 sekundi do kraja). U preostalom vremenu golova više nije bilo, te se pristupilo izvođenju peteraca.
Tu su pak smireniji, pribraniji bili gosti iz Šibenika. Točnije vratar Marin Šparada je obranio šut Luki Omrčenu i na koncu su Sunčani slavili za ukupno 5. mjesto u Hrvatskoj.