Regionalna liga / 27. ožujka 2024.

Solaris iščupao pobjedu protiv Radničkog

Sunčani su slavili u svojem bazenu u Šibeniku, u utakmici za poredak od 6. do 8. mjesta Premier lige, protiv kragujevačkog Radničkog. Ispalo je na kraju silno dramatično, iako baš ništa nije davalo za naslutiti takvo što samo dvije minute prije kraja treće četvrtine.

Naime, Solaris je nakon izjednačene prve polovice, u nastavku preuzeo ‘stvari u svoje ruke’, odigravši sjajnu treću četvrtinu. Ili sjajno gotovo pa cijelu četvrtinu. Poveo je bio Solaris golom Petkovića 12:7 ili pet pogodaka razlike, a do kraja su ostale tek dvije minute treće dionice. Kao da su Šibenčani pomislili da je tu kraj, suparnik ‘položio’ oružje’, ali Radnički nije mislio isto.

Dapače, gosti su do kraja četvrtine smanjili na 12:9, a početkom zadnje dionice i na 12:10. Nisu se na tomu zaustavili već su nastavili i dalje, da bi manje od dvije minute do kraja izjednačili na 13:13!

U prvom sljedećem napadu Solarisa, Marin Vrdoljak je iz napada s brojčanom prednosti (igrač više) pogodio za vodstvo, a pokazat će se i pobjedu – 14:13. Bilo je to minutu i 39 sekundi do kraja. Dovoljno za još koji napad obiju momčadi. Pokušavali su gosti, uputili tri šuta, ali s dvije obrane vratara Šparade (ukupno čak 16 obrana) i jedni promašajem Radničkog, sva tri boda su ostala u Šibeniku.

U poretku od 6. do 8. mjesta Premier lige sljedeća će se utakmica odigrati u petak u Rijeci gdje će Primorje EB dočekati upravo Radnički.