Regionalna liga / 11. listopada 2024.

Solaris dobio petercima

Onako kako je najavljivana, takva je i bila riječka utakmica Primorja EB i Solarisa, prvi susret 3. kola Premier lige. Napet do posljednjih trenutaka, iznimno izjednačen, a na kraju odlučen tek izvođenjem peteraca budući da je nakon temeljnog vremena ili 32 minute, rezultat bio 15:15.

Briljirali su golovima, kod domaćina ljetošnje pojačanje pristiglo iz Trsta, inače Zagrepčanin Marin Dašić s 5 golova, te Fabio Crippa s tek pogotkom manje. Kod gostiju, ne morate ni pitati – već poslovično napadački ubojit i raspoložen Antonio Petković, strijelac također 5 pogodaka kao i Dašić.

Imali su Šibenčani u dva trenutku dva gola razlike (druga četvrtina – 4:6 i 5:7), pa je ipak u poluvremenu bilo 9:8 za domaćina. U trećoj je četvrtini Primorje EB povelo s dva razlike (10:8, 11:9 i 12:10), da bi na koncu te dionice domaćin poveo 13:10, što je bila i najveća prednost na utakmici.

U zadnjoj je četvrtini Solaris iskazao nešto što inače krasi Riječane – neodustajanje. Sunčani su malo po malo uspjeli smanjivati zaostatak, a 9 sekundi prije kraja i izjednačiti na 15:15.
U raspucavanju peteraca, Šibenčani su bili bolji.