Regionalna liga / 6. prosinca 2023.

Solaris do pobjede u zadnjim sekundama

Odigrana je i posljednja utakmica Premier lige, skupina Zapad, u 2023. U Splitu je šibenski Solaris u 10. kolu poretka od 4. do 7. mjesta svladao domaći Mornar. To je nešto što se očekivalo, ali… nije išlo Šibenčane baš tako lako, odnosno nije se Mornar predavao. Očito je gostima u mislima bio za njih malo intrigantniji susret u subotu u Eurokupu, protiv Barcelone. Ujedno, nije baš nebitno niti to da ova utakmica nije mogla, neovisno ishodu, baš ništa promijeniti u konačnom poretku od 4. do 7. mjesta skupine Zapad, Premier lige. Nije niti to sve, Šibenčani nisu bili ni kompletni, odnosno nedostajao im je Duje Akrap.

Sunčani su čak i poveli uvjerljivo do 6. minute (1:4), ali mornarevci su se vratili, početkom druge dionice izjednačili prvi put (4:4), a pred kraj ove četvrtine i drugi put (6:6). U trećoj četvrtini je Mornar prvi put i poveo (7:6), te održavao minimalnu prednost cijelo vrijeme. Početkom zadnje dionice su došli i do +2 (10:8). Šibenčani su sredinom ove četvrtine poravnali (11:11) da bi u zadnje 22 sekunde gosti postigli čak dva gola.