Regionalna liga / 28. ožujka 2024.

Sjajni Jadran svladao Novi Beograd

Fenomenalna igra i velika pobjeda hrvatskog prvaka nad srpskim prvakom, te aktualnim doprvakom Europe, Novim Beogradom. Maestralna izvedba splitskog Jadrana u 2. kolu beogradskog turnira za poredak od 1. do 5. mjesta Premier lige.
Došli su Splićani u Beograd i u utakmicu protiv velikog i jakog suparnika desetkovani. Od ranije je znano da nema Luke Bukića i Marina Čaglja, ali nema ni ljevorukog Crnogorca Đure Radovića, kao i prvog vratara, našeg reprezentativca Mate Anića. Četvorice igrača koji su praktički u prvih ili udarnih 7 splitskog sastava. No, svemu tomu unatoč, fanatičnom borbenošću, ali i taktičkom mudrošću, umijećem i vještinom, Jadran je nanio poraz momčadi koja teško i rijetko doma gubi.

Prva polovica utakmice, pa i nešto malo više od toga, utakmica se ‘kretala’ u nekom očekivanom smjeru. Nezadrživi Granados, iskusna i čvrsta beogradska momčad vodila je na isteku druge minute treće četvrtine 10:6. Potom je krenuo Jadran.

Novi Beograd možda ima genijalca u vidu Alvara Granadosa, ali i Jadran ima odgovor u liku i djelu Lorena Fatovića. Još jedna njegova maestralna utakmica. Iako, nije bio jedini. U konačnici, za pobijediti doprvaka Europe trebate cijelu momčad. Trener Marelja ju je imao u četvrtak navečer. Možda ne imenima, nominalno, ali svi koji su mu bili na raspolaganju pružili su najbolje od sebe. Jadranaši su napravili nevjerojatan niz od 5-0, te pola minute prije kraja treće dionice poveli 11:10!

Shvatio je domaćin da je ‘vrag odnio šalu’, te je i Novi Beograd upro sve snage, uspio izjednačiti i povesti (11:12), te držati tu prednost do minutu i pol prije kraja. Zatim, u samo minutu i 25 sekundi, jadranaši postižu ne jedan, niti dva, već – tri pogotka! Prvo Butić za izjednačenje (12:12), da bi u zadnjih 20 sekundi utakmice Splićani postigli čak dva pogotka. Prvo ‘grom’ Jerka Marinića Kragića s vanjske pozicije (13:12), a onda sekundu prije kraja i Duje Pejković za potvrdu pobjede (14:12).