Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 5. svibnja 2021.

Šibenčanke slavile u Rijeci

U Rijeci je, u zaostalom susretu 6. kola Prvenstva Hrvatske za djevojke, viktoriju odnijela Viktoria. Šibenčanke su slavile u utakmici koja je, kada bi se sagledavalo isključivo kroz prizmu rezultata, bila po ukusu mnogih trenera. Utakmica s malo golova, ukupno tek 12, što aludira na sjajne, čvrste obrane.

Možda ponešto ima u tomu, ali i u ne baš sjajnoj napadačkoj realizaciji budući da je ona na obje strane bila na 20-ak posto kada se gleda šut u pozicijskom napadu, a na malo više od 30% u situacijama s igračicom više. No, ono što ovoj utakmici ni u kojem slučaju nije nedostajalo je zanimljivost, uzbuđenja i preokret.

Prve dvije četvrtine su domaće igračice bile bolje, pa i značajno bolje. Okrunile su to vodstvom 3:1 nakon prve četvrtine odnosno 4:2 u poluvremenu. Preokret je uslijedio u nastavku. Prvo dvije šibenske Ane, Goreta i Desnica izjednačavaju (4:4), da bi tri sekunde prije kraja Lora Aladrović dovela Viktoriju u vodstvo (5:4 za gošće), prvo nakon početnih 1:0. Seriju pogodaka Šibenčanki nastavila je Goreta novim pogotkom (6:4) nakon minutu i pol igre u posljednjoj četvrtini.

Riječanke su preko Katarine Jureše iz peterca smanjile (6:5), a do kraja je još preostalo više od pet minuta igre. Toliko minuta neizvjesnosti, nade domaćih u izjednačenje, ali i gošći u novo rezultatsko malo jače odvajanje. Dogodilo se ovo drugo, ali tek 12 sekundi prije kraja golom Matije Bumbak iz napada s igračicom više u bazenu. Zanimljivo, to joj je bio jedini gol iz čak šest pokušaja, ali pogodila je onda kada je bilo možda i najpotrebnije. Kod poraženih je odlična bila reprezentativka Alexandra Ratković (11 obrana), a kod Viktorije, Ana Desnica s 3 pogotka.

Do kraja ligaškog dijela nadmetanja za seniorke, preostala je za odigrati još samo jedna utakmica. Susret 10. kola, opet u Rijeci između Primorja EB i vodeće Mladosti, iako taj susret neovisno rezultat ne može ništa bitnije promijeniti glede poretka.