Euro kup / 19. listopada 2023.

Šibenčani za 2 gola ‘kratki’

Palermo je slavio i u drugom kolu A skupine Eurokupa, u drugoj već koju su igrali kod kuće. Nakon Barcelone, sada su bili bolji od našeg Solarisa, ali nakon solidne borbe, pa jedno vrijeme i neizvjesnosti.

Šibenčani su jako dobro odigrali prvu polovicu utakmice. U njoj su u konačnici i vodili, od prve minute pa sve do sredine treće četvrtine. Najveću prednost bilježimo nakon druge dionice kada je Solaris vodio čak 5:2.

Domaćin je u trećoj dionici zaigrao još malo agresivnije od onog što je za njih uobičajeno, te su pet minuta prije kraja treće četvrtine izjednačili (5:5), da bi minutu kasnije prvi put poveli (6:5). Zapravo, ovo razdoblje igre, treća četvrtina, bila je i odlučujuća za pobjednika jer su nju Sicilijanci dobili čak 6:1 i od 2:5 preokrenuli u svoju korist na 8:6.

Početkom zadnje četvrtine, Palermo je povisio i na 9:6, te time počeo trasirati put pobjede.