Regionalna liga / 5. travnja 2024.

Šibenčani u petak u Kragujevcu

Ovog se tjedna, točnije od petka do nedjelje, ponovo igraju utakmice manje-više turnirskog tipa u Premier ligi. Prvi će na scenu klubovi za poredak od 6. do 8. mjesta.

Podsjetimo, u toj su skupini dva hrvatska kluba (Primorje EB i Solaris), te jedan srpski (Radnički). Nakon što je prošlog tjedna klub iz Kragujevca bio na jadranskoj turneji, u Šibeniku odnosno Rijeci, sada je vrijeme za svojevrsni uzvrat. Prvi će u Kragujevac igrači Solarisa.

Prije devet dana je u Crnici, domaćin slavio 14:13 u napetoj završnici, iako se ona nije činila da će takvom biti ako uzmemo u obzor vodstvo Šibenčana 12:7 samo minutu i pol prije kraja treće četvrtine.
Na koncu je Solaris uspio slaviti pobjedonosnim pogotkom Marina Vrdoljaka minutu i pol, ali prije kraja utakmice.

Inače, nakon tri odigrane utakmice u poretku od 6. do 8. mjesta vode naši klubovi – Primorje EB s 7 odnosno Solaris s 3 boda, dok Radnički ima 2 boda, ali i utakmicu manje. Utakmica koja je pred nama u Kragujevcu stoga je pitanje prestiža upravo između Solarisa i Radničkog.