Mlađi juniori / 28. rujna 2023.

Sažetak prvog dana

U Zadru je na bazenu u Višnjiku počeo završni turnir Hrvatskog kupa za uzrast mlađih juniora.

U 1. kolu A skupine, slavili su Primorje EB i Mornar. Riječani koji su u ovom uzrastu ovogodišnji prvaci države u biti su tek u zadnjoj četvrtini svladali POŠK 1937, budući da je nakon tri četvrtine bilo minimalnih 10:9 za primorjaše. Zanimljivo da je Len Dujmić za pobjednike postigao čak 9 golova!

Mornar je bio značajno uvjerljiviji od Medveščaka. Bilo je tako 5:1 u poluvremenu, a 8:2 nakon tri četvrtine. Duje Sinovčić je za Splićane postigao 5 pogodaka ili skoro pa svaki drugi gol.

U B skupini, Jug Adriatic osiguranje je svladao Mladost odličnim otvaranjem – 3:0 nakon nepune tri minute. Do kraja druge dionice su mladostaši stigli na gol zaostatka ili pogodak prednosti za Dubrovčane (6:5), ali u trećoj dionici slijedi novo značajnije odvajanje mladih Gospara (9:5). Pobjeda je tu bila potvrđena.

U drugoj utakmici ove skupine, domaćin završnog turnira i inače aktualni doprvak države u ovom uzrastu, Zadar 1952 svladao je splitski Jadran. U ovoj su utakmici mladi Zadrani sjajno krenuli (4:0) i time počeli trasirati pobjedu. Na polovici utakmice, Zadar 1952 je vodio i s 5 golova razlike (7:2). Jadran nije odustajao, tri minute prije kraja treće četvrtine su smanjili na gol prednosti domaćina (7:6), no ritam tada ponovo ojačavaju igrači trenera Marina Stipića. Sve do tri i pol minute prije kraja, mladi su Zadrani vodili uvjerljivo 11:6 i time ipak osigurali pobjedu, neovisno tomu što su Splićani na kraju opasno priprijetili smanjivši na 11:10 samo 40-ak sekundi do kraja.