Juniori, Kup Hrvatske / 30. lipnja 2023.

Sažetak drugog dana

U Rijeci su odigrana dva kola završnog turnira Hrvatskog kupa za juniore, a time je završeno nadmetanje u obje skupine. Drugim riječima, dobili smo dvije momčadi koje su se kao pobjednici skupina, izravno plasirali u polufinale. To su splitski Mornar i Jug Adriatic osiguranje.

U A skupini Jadran i Mornar su odigrali baš pravi, tijesni i neizvjesni splitski derbi (14:14) u kojem je Robert Stojanac (Jadran) s 5 golova bio prvi strijelac utakmice. Nemjerljivo je manje uzbuđenja bilo u utakmici Mladosti i POŠK-a 1937 koju su Zagrepčani dobili 16:7.

U 3. kolu je Mornar pobjedom nad POŠK-om 1937 s dva razlike, 12:10 osigurao prvo mjesto u skupini. Mladost je velikim preokretom u zadnjoj četvrtini koju su dobili 5:1, uspjela svladati Jadran (12:11) i temi zauzeti drugo mjesto u skupini. Zagrepčanima to u ‘lažnom četvrtfinalu’ donosi moguće lakšeg suparnika. Tako to stoji matematički, ali ne mora i biti tako.

U B skupini su u petak prvo lagane pobjede ostvarili Primorje EB protiv Zadrana, (17:8). Još su uvjerljiviji bili jugaši pobijedivši Solaris s 25 razlike, (29:4). Posljednja utakmica u ovoj skupini ujedno je odlučivala o prvom mjestu. Riječani i Dubrovčani, Primorje EB i Jug Adriatic osiguranje u izravno, dvoboju za prvo mjesto u skupini, a završilo je… neodlučeno, 8:8. Bodovno poravnati, o poretku je odlučivala gol razlika u kojoj su Gospari bolji za 5 golova u ukupnoj gol-razlici.

Koliko je utakmica bila tvrda i izjednačena, ponešto govori i podatak da je posljednji gol na utakmici, izjednačujući jugaša za 8:8 postignut u prvom napadu zadnje dionice. Drugim riječima, punih 7.41 minutu su jedni i drugi pokušali doći do gola za pobjedu, ali odlične obrane oba sastava su ih u tome spriječile.