Vijesti / 19. veljače 2021.

Sažetak četvrtfinala turnira u Rotterdamu

Grci tek petercima pobijedili Francuze

Za razliku od Crne Gore koja je rutinski svladala Nizozemsku u prvom četvrtfinalnom susretu (13:7), prava je drama viđena u drugom četvrtfinalu gdje je Francuska bila na korak do senzacije i izbacivanja jednog od favorita iz utrke za Olimpijske igre u Tokiju.

Grčka je naime tek u lutriji peteraca uspjela pobijediti Francusku (17:14), nakon 32 minute bilo je (13:13).

Francuska je ovime još jednom dokazala da su na pravom putu, slažu vrlo dobru momčad, te unatoč nekim slabostima koje su Grci pokazali u dosadašnjem dijelu turnira u Rotterdamu, Francuska bi mogla biti nadolazeća vrlo solidna, pa i jaka momčad. Grci niti jednog trenutka nisu imali više od 2 gola prednosti, a posljednje su vodili 7:5 sredinom druge četvrtine. Tada slijedi francuski uragan u kojem momčad izbornika Vukanića postiže 6 uzastopnih pogodaka i stiže do prednosti 10:7! Bilo je to pet minuta prije kraja treće četvrtine. Sada je Grcima ‘voda u ušima’, ali uspijevaju se konsolidirati i žestokim presingom smanjivati prednost. Manje od 6 minuta prije kraja utakmice uspjeli su izjednačiti (12:12), da bi malo kasnije i poveli (13:12). Pola minute prije kraja zadnje četvrtine, centar Thomas Vernoux (19) kojeg zovu opravdano i ‘čudo od djeteta’ uspio je izjednačiti na 13:13 i ‘odvući utakmicu u raspucavanje peteraca.

U tom su ruletu sretniji i spretniji bili Grci, te se kroz ušicu igle provukli do polufinala.

Uvjerljivom pobjedom Rusije nad Kanadom (17:9) u posljednjoj utakmici četvrtfinala, popunjen je i drugi polufinalni par, a time i cjelokupan raspored utakmica pretposljednjeg dana nadmetanja u Rotterdamu.