Vijesti / 16. veljače 2021.

Sažetak 3. kola turnira u Rotterdamu

Trećeg dana nadmetanja u Nizozemskoj, A skupina je ponudila dvije utakmice bez trunke uzbuđenja, pa analogno i iznenađenja. Crna Gora je imala lakši pucački trening protiv Brazila kojeg su ostavili na 10 golova zaostatka. Osobito je dobra bila crnogorska obrana u trećoj i četvrtoj četvrtini u kojima su primili ukupno tek jedan pogodak. Crnoj Gori je ovo bila uvertira za sljedeće kolo i derbi cijele skupine kada igraju protiv Grčke. Utakmica za prvo mjesto u ovoj skupini.

U drugoj utakmici ove grupe Gruzija je pobijedila Kanadu protiv koje su cijelo vrijeme vodili s 3-5 golova razlike. Najbolji strijelac utakmice bio je naš Marko Jelača kod Gruzijaca s 4 gola, dok je 2 pridodao još i Marko Elez.

U našoj B skupini, konačno se ‘razmahala’ i Rusija. Potpuno su ‘razbili’ Njemačku ostavivši ju na 12 golova zaostatka, a najbolji pojedinac susreta je jugaš Daniil Merkulov koji je postigao 6 golova. Zagrepčanin Mateo Ćuk je za Njemačku postigao 1 gol.

Silno je zato dramatično bilo u susretu Nizozemske i Rumunjske koje je riješen golom Nizozemca Jensa Koopmana samo 4 sekunde prije kraja. Cijelim je tijekom susret bio posve izjednačen, a zanimljivo je da su Rumunji do minutu i 12 sekundi prije vodili! Istina, minimalno (8:7), ali ipak imali su prednost. Minutu kasnije nisu više imali ni bod.