Vijesti / 15. veljače 2021.

Sažetak 2. kola turnira u Rotterdamu

Drugog dana natjecanja u najvećoj europskoj luci zabilježili smo i prvi remi. Onaj u srazu Rumunjske i Rusije, a ništa manje nije bila zanimljiva i utakmica Francuske i Njemačkoj. Krenimo redom…

Ruska reprezentacija vrijedi više od ‘mršavog’ jednog boda protiv Rumunjske, ali to ne znači i da Cosmin Radu i prijatelji nisu zaslužili taj 1 bod. Po imenima ruska momčad vrijedi puno više od u 1. kolu jedva ostvarene pobjede protiv Francuza i sada remija s Rumunjskom koju je naša reprezentacija jučer ostavila na minus 10. Rumunji su vodili više od dvije četvrtine utakmice, a Rusija je prvi put povela tek sredinom treće dionice (6:5 za Ruse, Derevjankin), da bi malo kasnije i centar Lisunov povećao prednost (7:5). No, Rumunji se nisu predavali uspjeli su čak i povesti četiri minute prije kraja (9:8, Fulea). Na koncu su se Rusi spašavali poraza golom Derevjankina minutu i 15 sekundi prije kraja.

U drugoj je utakmici naše B skupine, Francuska silovito krenula protiv Njemačke i povela 5:1 početkom druge četvrtine. Još i početkom treće četvrtine Francuzi su imali plus 4 (8:4), da bi tada slijedio veliki povratak Njemačke, sve do rezultatskog preokreta i 9:8 u njemačku korist. Vodeći gol za Nijemce postigao je naš Mateo Ćuk koji će isto ponoviti i za vodstvo 10:9. U neizvjesnoj završnici, pobjedu Francuskoj donio je ljevoruki Ugo Crousillat, svojedobno je igrao za Crnu Goru, golom za konačnih 13:12 za Francuze.

Osim Ćukova 2 gola za Njemačku (Strelezkij najbolji strijelac sa 6), pripomenimo da je Zagrepčanin David Babić postigao 1 gola za pobjednika.

U A skupini bez i primjese uzbuđenja. Crna Gora je u svom prvom nastupu na ovom turniru svladala Kanadu 21:7 (Matković i Ivović po 5 pogodaka), dok je Grčka očekivano bila bolja od Brazila 15:8.