1B liga / 10. prosinca 2023.

Sažetak 2. kola Prve B lige

Jedna utakmica u srijedu, dvije u subotu, te jedna u nedjelju. To su bili dani u kojima su se odigrale utakmice 2. kola Prve B lige. No, još je jedna ostala jer je, kako smo već objavili, odgođen makarski susret Galeb MR i Pule.

Kolo su otvorila dva ‘južnjačka’ sastava. U srijedu su u Gružu igrali Gusar iz Mlina i dubrovački Bellevue. Dvoboj u kojem nije bilo baš puno dvojbi već nakon prve četvrtine koju je Bellevue dobio 4:1. U drugoj je dionici bilo već 7:2, a najveću je prednost Bellevue ostvario dvije minute prije kraja, čak +8 ili 18:10. Zvonimir Milogav s 5 i veteran, Slovak Josef Hrošik (42) s 4 gola bili su najbolji pojedinci kod pobjednika. Bolji poznavatelji vaterpola u nas prisjetit će se sigurno Hrošika kao igrača Juga od 2006. do 2008.

Najuzbudljivije i najneizvjesnije je bilo u Rovinju gdje je domaći Delfin u zadnjoj minuti osigurao pobjedu nad Jadranom iz Kostrene. Naime, 40-ak sekundi prije kraja, Niko Sošić je pogodio za vodstvo Delfina 14:12, što je bilo osiguranje da tri boda ostaju u Istri. Inače, navedeni Sošić je i najzaslužniji za pobjedu svoje momčadi jer je postigao doslovno svaki drugi gol Delfina odnosno 7 pogodaka. Valja spomenuti da su Rovinjani i vodili cijelu utakmicu, izuzmemo li kratkotrajnih 0:1 momčadi iz Kostrene.

Golijade i najuvjerljivije pobjede, viđene su u utakmicama u Rijeci. Naime, prvo je u subotu Opatija LRH svladala goste iz Siska u utakmici koja je ukupno imala čak 42 gola! Rekordna je bila zadnja četvrtina – 7:7!? To se doslovno ne viđa i ne doživljava baš često. Baš kao i još jedan podatak, braća Dujmić – Lucijan i Len, postigli su zajedno 14 pogodaka odnosno svaki po 7. S druge strane, dvojica su igrača gostiju postigla po 5 pogodaka – Nikola Miljak i Toni Šimić.

Najviša pobjeda kola pripada slavlju POŠK-a 1937 koji je u nedjelju predvečer bio bolji od Crikvenice za pobjedu od 13 golova razlike. Poškovcima nije smetalo čak ni to što su na Kantridu došli sa samo 11 igrača, od kojih su jasno dvojica vratari. Taj manjak u rotaciji nije se osjetio u igri Splićana, ali zato se kod pobjednika golovima isticao Dražen Jelinčić sa 6 pogodaka.