Regionalna liga / 5. listopada 2024.

Sažetak 2. kola Premier lige

Jadran nesretno poražen

U derbiju 2. kola Premier lige – drama do zadnjih sekundi! Novi Beograd i naš Jadran odigrali su vrlo zanimljivu, apsolutno neizvjesnu i krajnje izjednačenu utakmicu. Samo je u prvoj četvrtini domaćin imao malo veću prednost (dva gola razlike), ali i to je kratko trajalo. No, od početka druge dionice do kraja susreta, momčadi su se izmjenjivale u međusobnim minimalnim vodstvima.

Splićani su bili samo dvije sekunde udaljeni od pobjede. Toliko je naime sekundi prije kraja 32. minute, Novi Beograd preko Martinovića uspio poravnati na 11:11 i ishoditi raspucavanje peteraca. U njima je pak uspješniji bio domaćin, tek nakon 8. serije.

Kod rezultata 16:16 pri raspucavanju peteraca, udarac Miloša Ćuka je obranio Marko Bijač, te je kapetan Jadrana Jerko Marinić Kragić imao loptu, šut za pobjedu. No, njegov je udarac obranio vratar suparnika. Zanimljivo, čuvar mreže Novog Beograda, Milan Glušac je i u prvoj četvrtini obranio peterac Mariniću Kragiću. To je bila druga propuštena prilika za pobjedu. Treća se više jadranašima nije ukazala.

Mladosti prvi bodovi

Žapci su osvojili prve bodove ove sezone u Premier ligi. U Zagrebu su, pred solidno ispunjenim tribinama (oko 200 gledatelja) svladali Crvenu zvezdu koja je u prvom dijelu utakmice zadavala ponešto muka Zagrepčanima.

Do zadnje minute druge četvrtine rezultat je cijelo vrijeme bio ‘u egalu’, s po golom prednosti na jednoj ili drugoj strani. U tom se dijelu osobito kod gostiju istaknuo Kristijan Šulc koji je imao sjajan šut, 4-4. U biti, najzaslužniji što je na ulasku u zadnju minutu druge četvrtine rezultat bio 6:6. U zadnjih 50-ak sekundi utakmice uslijedilo je prvo odvajane mladostaša. U oba navrata je ključna bila asistencija Andrije Bašića.
Prvo je primijetio uplivavanje Franka Lazića koji je potpuno izmaknuo pozornosti gostujuće obrane. Pola minute kasnije, skoro isti scenarij, samo sada Bašićeva lopta traži i pronalazi centra Josipa Vrlića. Zicer centar ovakve klase ne promašuje – 8:6.

U trećoj četvrtini, i to drugoj polovici ove dionice, nove dvije asistencije, ali sada Franka Lazića. Oba puta na lijevu stranu. Prvu realizira Luka Bukić s igračem više, a drugu Mislav Vrlić. To je bilo 10:6 za Mladost, manje od dvije minute do kraja treće četvrtine i riješeno pitanje pobjednika.

Radnički prejak za Sunčane

Prije utakmice u Crnici, Radnički je bio naglašeni favorit u srazu protiv Solarisa. Sve je govorilo na njihovu stranu. Od broja reprezentativaca gdje je odnos 5-0 za goste, do iskustva, kvalitete, ‘duljine klupe’ i da ne nabrajamo dalje.

Kada je utakmica počela, te kako se igralo prve dvije četvrtine, učinilo se na trenutak da to možda i neće biti tako izraženo. Solaris se držao sjajno (iako s previše primljenih pogodaka, 10:10 u poluvremenu). U jednom je trenutku domaćin i vodio (4:2).
Poveli su Šibenčani i početkom treće četvrtine (11:10), a onda se malo ‘razljutio’ gost. Dovoljno im je bilo što su se opekli u 1. kolu pred svojim navijačima protiv Primorja EB. Drugi uzastopni poraz momčadi u koju je puno uloženo, donio bi nemir. To se neće dogoditi jer Radnički je iskazao silinu i vrijednost u drugoj polovici utakmice, te na koncu slavio 19:15.