Mlađi kadeti, Prvenstvo Hrvatske / 29. lipnja 2023.

Sažetak 2. dana u Zagrebu

Na zagrebačkom bazenu na Šalati odigrano je u četvrtak 3. i 4. kolo državnog prvenstva, uzrast mlađih kadeta. Treće je kolo nedvojbeno obilježio gradski derbi Medveščaka i Mladosti. Žapci su dobili drugu četvrtinu 5:0, u poluvremenu vodili 7:3, a nakon treće četvrtine 8:4, pa ipak, pobijedili su mali Medvjedi. Sjajno odigranom zadnjom dionicom, u 7 su minuta preokrenuli rezultat i na kraju slavili 10:9.

U 4. je kolu Medveščak svladao i Solaris koji je pak u prethodnom kolu ‘zatrpao’ mrežu Opatijaca, (26:3). Načelno, ključna utakmica ovog turnira bio je sraz Zagreba i Opatije LRH, iako to možda rezultat (21:2) ne sugerira. Naime, ovom pobjedom su Opatijci ‘zacementirani’ na začelju skupine, kolo prije kraja, a samim time su onda preostale četiri momčadi osigurale plasman na završni turnir Prvenstva Hrvatske.

U petak je u zagrebačkoj skupini zadnje kolo, dok u Zadru tek počinje nadmetanje u toj grupi u kojoj se nalaze – Zadar 1952, OVK POŠK, Galeb MR, Jadran, KPK i Cavtat.