Kadeti, Kup Hrvatske / 17. svibnja 2024.

Sažetak 2. dana u Zagrebu i prvog u Makarskoj

U Zagrebu je završen drugi, a u Makarskoj prvi dan natjecanja na polufinalnim turnirima Hrvatskog kupa za kadete.

U zagrebačkom bazenu Iver odigrani su susreti 3. i 4. kola iz kojih se visinom rezultata osobito baš izdvaja samo jedna utakmica. To je pobjeda Mladosti nad Primorjem EB 27:0. Upravo je momčad Mladosti u svojoj skupini Zagreb B, kolo prije kraja osigurala prvo mjesto. Kadeti ovog kluba su jedini koji ne znaju za poraz u skupini.

Isto vrijedi i za Medveščak koji se natječe u skupini Zagreb A. Mali Medvedi su svladali tijekom petka, Sisciju 24:3, te Solaris 13:8.

U Makarskoj su u prva dva kola koja su odigrana u petak prevladavali neki izrazito uvjerljivi trijumfi poput primjerice Jadrana nad OVK Splitom čak 37:1 ili KPK nad istim suparnikom, dakle OVK Split, 32:5.

Ipak, bila je i jedna izrazito neizvjesna, a golovima prebogata. Kadeti Mornara svladali su vršnjake iz Jug Adriatic osiguranja 17:16. U 28 minuta ‘čiste igre’ (kadeti igraju četvrtine po 7 minuta).