Juniori, Prvenstvo Hrvatske / 6. veljače 2021.

Sažetak 2. dana kvalifikacija juniorskog PH

Poznato je svih 6 momčadi za završni turnir

Uoči posljednjeg dana, a time i kola kvalifikacijskih turnira juniorskog Prvenstva Hrvatske, poznato je svih 6 momčadi koje su osigurale završnicu. To su iz zadarske skupine – Jadran, Primorje EB i Zadar 1952, a iz šibenske grupe Jug AO, Mladost i Mornar BS. Dakako, o točnom poretku odlučit će zadnje, nedjeljno kolo. Zanimljivo je da juniori Zadra 1952 nakon četiri kola imaju čak tri pobjede, te su zasluženo pronašli svoje mjesto u ‘eliti’ ove uzrasne kategorije.

Zadrani dobili poškovce

U 3. kolu je domaćin Zadar 1952 svladao poškovce u utakmici koja je u biti odlučena u zadnjoj četvrtini. Po isteku treće je bilo 9:7 za Zadrane, a početkom zadnje dionice je POŠK smanjio na minimalnih 9:8. Sredinom ove dionice utakmica je još bila itekako ‘živa’ (10:9 za domaće) da bi potom Roko Eleršek i Ante Martinović odveli susret u ‘mirnije vode’. Sve je definitivno odlučeno dvije minute prije kraja kada je Roko Donđivić pogodio za +4 (14:10). Najbolji strijelac utakmice bio je Ante Martinović s 5 pogodaka.

Utakmice Primorja EB i KPK odnosno Jadrana i ZPK, a u kojima su Riječani slavili s 8, a Splićani s 11 pogodaka nisu ponudili osobitu neizvjesnost.

U Šibeniku je dan počeo s također ‘mirnim’ 3. kolom, ako pod tim podrazumijevamo uvjerljiva slavlja mladostaša, jugaša odnosno mornarevaca. Najraspucaniji su bili juniori Juga AO koji su 19 puta čak pogodili mrežu Medveščaka, a kapitulirali tek 5 puta. U dubrovačkom sastavu samo Hrvoje Zvono nije postigao gol. Mladostaši su protiv makarskog Galeba MR imali odličan početak. Sredinom druge četvrtine već je bilo 6:0 i to je… završena utakmica. Slično bi se dalo navesti i za utakmicu u kojoj je Mornar BS svladao Solaris. Manje od četiri minute do kraja druge četvrtine, Mornar BS je imao vodstvo 6:0. Vrlo visok ritam su Splićani održavali i tijekom treće četvrtine u kojoj je Mornar BS vodio i s po 7 golova razlike (8:1, 10:3, 11:4). Prvo ime susreta bio je svakako Domagoj Burić s čak 6 golova.

Četvrto kolo skupine u Višnjiku osim uvjerljivog slavlja Zadrana nad juniorima ZPK iz Zagreba (8 razlike), donijelo je i drugi trijumf mladih Korčulana. Sastav KPK je pobijedio POŠK u ‘strogo kontroliranoj utakmici’ u kojoj je KPK primjerice nakon tri četvrtine imao prednost čak 12:5. Jadran je pak pobijedio Primorje EB u izjednačenom susretu u kojoj je presuda o pobjedniku ‘pala’ u drugoj četvrtini. Upravo u toj dionici su jadranaši i napravili razliku od 3-4 gola koju su rutinski održavali do kraja.

Furiozni jugaši u derbiju s mladostašima

U Šibeniku je 4. kolo poslasticu ponudilo za kraj večeri. Barem je trebala biti poslastica jer se radilo o derbiju juniora Juga AO i Mladosti, dvije vodeće i do tog trenutka neporaženih momčadi u skupini. Ispala je međutim ‘jednosmjerna utakmica’. Mladi jugaši su odigrali fenomenalnu utakmicu u kojoj su pobijedili čak 21:8! Kao kuriozitet će ostati pribilježeno da je Mladost čak i povela (0:1, Požarić). Zatim je slijedila dubrovačka kanonada po zagrebačkom golu. Do kraja prve četvrtine 6:2 za Jug AO, a do ‘velikog odmora’ čak 11:2.  No, nisu se mladi Gospari zaustavili na tomu već su u druge dvije četvrtine pridodali još 10 golova za vrlo visoku pobjedu od 13 golova prednosti. Nikola Ljepava s 5 i Marin Tomasović s 4 pogotka bili su najučinkovitiji kod pobjednika.

Nije jučerašnja subota u Šibeniku bio osobit dan za mlade Zagrepčane, budući da je i Medveščak doživio težak poraz. Bolji je bio splitski Mornar BS 21:7. Solaris je pak svladao makarski Galeb MR sa 7 pogodaka razlike.