Mlađi juniori, Regionalna liga / 13. rujna 2024.

Sažetak 2. dana

Za razliku od prvog dana Final 10 turnira do 16 godina u Budvi, kada su odigrane samo dvije utakmice hrvatskih klubova, petak je donio nešto bogatiji i definitivno uspješniji dan za naše klubove.

Mladost je pobijedila reprezentaciju Slovenije, očekivano, 15:10. Drugi zagrebački klub, Medveščak je odigrao dva susreta i u oba pobijedio. Prvo je svladan kotorski Primorac 14:9 s tim da je već nakon prve četvrtine bilo 5:1 za Medvjede. Za Medveščak su najviše golova, po 3 postigli Roko Čoga Šterle, Luka Sever i Dominik Beljan.
U drugom su susretu, medveščakovci pobijedili Palilulu iz Beograda 6:5. Pobjednički je gol tri i pol minute do kraja postigao David Varga.

Jedini poraz od hrvatskih klubova pretrpio je u petak splitski Jadran od kojeg je bolja bila Budva, 15:14 i to golom iz peterca 18 sekundi prije kraja. Šteta za jadranaše koji nisu time iskoristili fenomenalan napadački učinak Narde Skejića koji je postigao čak 7 golova ili točno polovicu svih pogodaka Splićana.