Nade / 8. veljače 2024.

Sažetak 2. dana

U Splitu je završio drugi dan nadmetanja, ali prvi u kojem su ‘u pogonu’ bile sve skupine na Prvenstvu Hrvatske za uzrast Nada. Petak je završni dan prvog dijela nadmetanja po skupinama.

U A skupini su odigrana čak tri kola. Riječ je o jedinoj skupini s pet momčadi, pa od tuda i nešto malo učestaliji raspored odigravanja utakmica. Zagrebački ZPK i splitski Jadran će se ondje boriti za mjesto broj 1, u petak ujutro. Momčad ZPK je nakon pobjede protiv Osijeka (20:4), svladala i gradskog suparnika Medveščak (8:4), no Jadranu je ipak pripala najveća pobjeda dosad. Jadranaši su svladali sugrađane iz OVK POŠK-a čak 28:1.

U skupini B glavnu riječ vode ‘južnjaci’. Naime, nakon dva kola vode s po 6 bodova KPK i Jug Adriatic osiguranje, a upravo se dakako Korčulani i Dubrovčani sastaju u petak za pobjednika skupine.

Skupinom C dominiraju Cavtat i Mornar. Već sigurno pogađate, za pobjednika skupine će i u ovom slučaju u petak ujutro odlučivati prošlogodišnji prvak Cavtat i splitski Mornar.

U skupini D samo jedna je momčad stopostotna nakon dva kola. Zagrebačka Mladost svladala je i makarski Galeb (5:3), ali osobito uvjerljivo Gusar iz Mlina (22:0). Ipak, u ‘igri’ za prvo mjesto je tu Solaris koji u petak ujutro igra protiv Mladosti, a imaju samo tri boda zaostatka. Doduše, pobijede li i mladi Makarani suparnika iz Mlina, tada bi mogli imati na koncu čak tri momčadi s po 6 bodova. Jasno, uz preduvjet slavlja Šibenčana nad Zagrepčanima.

Podsjetimo, temeljem sustava natjecanja, po dva prvoplasirana sastava iz svake skupine idu dalje u borbu za poredak od 1. do 8. mjesta, s tim da se formiraju nove skupine. Najbolja dva iz skupine A i C tvorit će skupinu E, a prva dva kluba iz skupina B i D postaju skupina F. Prenose se bodovi iz prvog dijela natjecanja odnosno međusobni susreti, te će u novoformiranim skupinama svaka momčad odigrati dakle još po dvije utakmice.

Skupinu G će činiti sastavi koji će osvojiti treće mjesto u svojim prvotnim skupinama, te će se oni boriti od 9. do 12. mjesta, ligaškim sustavom (svatko sa svakim po jedan susret).

Za poredak od 13. do 17. mjesta nadmetat će se sastavi koji će osvojiti 4. mjesta u svojim skupinama, plus petoplasirani iz A skupine. Ondje će se također odigrati natjecanje ligaškim jednostrukim sustavom (svatko sa svakim po jednom).