Vijesti / 14. veljače 2021.

Sažetak 1. kola turnira u Rotterdamu

Gruzijci i Elez namučili Grke, a Francuzi Nijemce

Jedinu izrazito uvjerljivu pobjedu prvog dana natjecanja u Rotterdamu, ostvarila je baš Hrvatska s čak 10 razlike protiv Rumunja. Kanada i Brazil su tri četvrtine bili izjednačeni, ali vrlo su neizvjesni i zanimljivi bili susreti Gruzije i Grčke odnosno Francuske i Rusije.

U A skupini je Grčka, jedan od favorita za olimpijsku vizu ‘na mišiće’ pobijedila Gruziju u kojoj je blistao naš Splićanin, Marko Elez strijelac 4 pogotka. Grci su krenuli puno bolje i na krilima vodstva 3:1, pa onda i 5:2, te 8:4 u drugoj četvrtini možda malo pretjerali u samopouzdanju. U trećoj su dionici Gruzijci malo po malo smanjivali prednost, da bi golom Eleza u zadnjoj minuti te četvrtine poravnali (10:10).

U prvoj minuti zadnje četvrtine Grci su ostali i bez Dervisisa zbog tri osobne, te je bila lagano ‘voda u ušima’ sastavu Theodorosa Vlachosa. Pet minuta prije kraja Fountoulis je svojim petim golom ponovo doveo Grčku do minimalne, a na koncu i konačne prednosti odnosno pobjede.

Sličan scenarij i u B skupini u utakmici Francuska – Rusija. Prvu polovicu utakmice Rusi su bili bolji, vodili 7:3 u drugoj četvrtini, da bi već do sredine treće Francuzi izjednačili na 7:7, te ‘odvukli’ utakmicu u apsolutnu neizvjesnost do posljednjih sekundi. Štoviše, šest minuta prije kraja Francuska je i povela (11:10), četiri minute prije kraja bilo je izjednačeno (12:12), a odlučujući gol za pobjedu Rusije postigao je Konstantin Harkov tri i pol minute prije kraja utakmice. Samo 15 sekundi prije kraja Mehdi Marzouki je bio blizu izjednačenja, ali je njegov udarac zaustavila vratnica.

Rezultati 1. kola

Skupina A: Gruzija – Grčka 10:11 (Elez 4 za Gruziju), Kanada – Brazil 11:7. Crna Gora slobodna, Turska diskvalificirana (Covid-19).

Skupina B: Hrvatska – Rumunjska 16:6, Nizozemska – Njemačka 11:10, Francuska – Rusija 12:13.