Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 30. siječnja 2021.

Sažetak 1. kola PH za žene

POŠK 1937 priprijetio Jadranu

Trima utakmicama u Šibeniku, Splitu i Zagrebu, u subotu je počelo 21. Prvenstvo Hrvatske za djevojke. Rezultati odnosno krajnji ishodi su očekivani, ali daleko je najzanimljivije i najneizvjesnije bilo u Splitu. U gradskom sučeljavanju POŠK 1947 (bivša Bura) i Jadrana.

Finalistice Kupa, dakle jadranašice ili još bolje sestre Butić s prijateljicama, uspjele su osvojiti prva tri boda. No, ne baš jednostavno i lagano. U biti, nije bila dvojbena viša kvaliteta Jadrana što su njihove igračice i potvrdile najvećim dijelom susreta. Cijelo vrijeme u vodstvu, da bi u trećoj minuti treće četvrtine bilježili 8:2 za Jadran. Onda su u kombinaciji malo opuštanja, preuranjenog veselja i sustava ‘lako ćemo’, jadranašice prednost prosule, a POŠK 1937 je pokazao da nije baš bezazlena ekipa.

Djevojke trenera Milivoja Savina su do kraja te dionice došle na samo gol zaostatka 8:7. Štoviše, u prvoj minuti zadnje dionice, POŠK 1937 je i izjednačio (8:8), te vratio utakmicu na početak. Tu dolaze do izražaja prvo Jelena Butić, pa potom i sestra joj Ivana koje u razmaku od 25 sekundi postižu dva gola za ipak donekle mirniju završnicu svoje ekipe. Što i koliko znače sestre Butić za Jadran nije novost, a ova je utakmica to samo iznova potvrdila i kroz prizmu broja postignutih golova. Od ukupno 12 Jadrana, sestre su postigle čak 10 – Ivana Butić 4, Jelena 3, Domina 2, a Magdalena 1.

U Šibeniku je Viktoria svladala riječko Primorje u utakmici s malo golova, iako su Šibenčanke bile puno bolje. Uostalom, u prve tri četvrtine Riječanke su postigle tek jedan pogodak. Možda bi rezultat i bio veći da je domaća igračica Ana Goreta imala malo bolju šutersku večer od 3-19.

U Zagrebu je Mladost, braniteljice naslova prvakinja Hrvatske pobijedila gošće iz Slavonije, osječku Mursu. Rezultat 31:1 govori sve za sebe.