Regionalna liga / 12. listopada 2024.

Sažetak 1. kola A1 lige

Šest hrvatskih klubova iz ‘donjeg doma’ Regionalne lige odnosno članovi A skupine A1 lige počeli su ove subote s novom sezonom.

Zadrani su dobili doma Budvane i to tek u zadnjoj četvrtini u koju se ušlo s rezultatom 9:9. Tri uzastopna gola Paolo Jakovčeva , Milan Matejka i Domagoja Butića za 12:9 osigurali su ostanak sva tri boda u Višnjiku.

Međusplitski ogled POŠK-a 1937 i Mornara završio je s očekivanom vrlo visokom pobjedom mornarevaca od 15 pogodaka razlike. U svakoj su četvrtini igrači Mornara, kao da su se unaprijed dogovorili, dali po 5 golova.

Još je jedan susret odigran u Splitu, te je i taj završio uvjerljivim porazom domaćeg sastava. Kod OVK Splita je gostovao zagrebački Medveščak, momčad koja nam se čini jednom od jačih, ako ne i najjača uz KPK u A skupini. Koliko je to točno, više ćemo znati nakon neke druge utakmice. Ova u poljudskom plivalištu nije baš najmjerodavnija budući da kvaliteta suparnika, OVK Splita nije takva da bi temeljem jedne (pa još k tomu i prve utakmice) donosili dalekosežne zaključke. Medvjedi su lakoćom slavili s 9 golova prednosti.

Konačno, na Korčuli je tamošnji domaćin imao možda nešto bliže malo jačem treningu, protiv mariborskog Branika. U biti, Slovenci su se čak i solidno držali nakon dvije četvrtine (3:3), ali onda su Korčulani zaigrali ‘za ozbiljno’. U momčadi KPK još nije bilo Nikše Dobuda.