Juniori, Kup Hrvatske / 20. svibnja 2024.

Sažetak 1. dana

U Zadru je završen prvi dan natjecanja na završnom turniru 8 najboljih sastava za nacionalni kup u juniorskoj konkurenciji.

U skupini A je Mladost svladala Jadran s dvostruko većim brojem postignutih od primljenih golova, iako je u poluvremenu još bilo samo 1 gol razlike za Zagrepčane. No, već u prve dvije i pol minute treće dionice, mladostaši su postigli tri uzastopna gola, podignuli razliku na +4, a završili sa 7 pogodaka prednosti.

Relativno se slično dogodilo u drugom susretu ove skupine, između Medveščaka i Jug Adriatic osiguranja. Mladi Medvjedi su u poluvremenu vodili s 2 pogotka prednosti, da bi u drugoj polovici utakmice uslijedio veliki preokret. Jugaši su treću i četvrtu četvrtinu dobili s po 3:1, odnosno na koncu slavili s dva pogotka razlike.

U skupini B je prva utakmica bila puna obrata u ogledu Primorja EB i Zadra 1952. Riječani su dobili prvu četvrtinu 4:3, da bi u drugoj mladi Zadrani slavili taj dio igre 4:1 odnosno preokrenuli do poluvremena u 7:5 u svoju korist. U trećoj dionici kao da je na red došao sastav iz Rijeke. Primorjaši su taj dio dobili s pogotkom prednosti, te smo u zadnjih osam minuta ušli s minimalnom prednosti Zadrana 11:10. Tu valja spomenuti da je Primorje EB čak bilo i poravnalo na 10:10, sve do nekoliko sekundi prije kraja treće četvrtine.
U zadnjoj dionici su Riječani preokrenuli od 10:12 za Zadar 1952 do 13:12 u svoju korist. Tri minute do kraja, domaćin na ovom turniru je izjednačio, da bi u zadnje 23 sekunde Zadrani postigli još dva gola. Prvo iz peterca, pa potom i iz kontre u predzadnjoj sekundi. Apsolutno najuzbudljivija utakmica dana.

Kod Riječana su se golovima istaknula braća Dujmić. Lucijan je postigao 5, a Len 4 gola. Zadrani su imali dvojicu četverostrukih strijelaca, Livija Antića i Antu Donđivića.

Dan su zaključili Solaris i Mornar. Aktualni prvak države u juniorskoj konkurenciji, sastav Mornara bez većih je problema pobijedio mlade Šibenčane. Pobjeda od 8 golova razlike ujedno je i najveća u 1. kolu, u biti vrlo blizu onih +7 Mladosti protiv Jadrana. Upravo su Mornar i Mladost, podsjetimo, finalisti juniorskog Prvenstva Hrvatske odigranog u siječnju ove godine.