Mlađe nade, Prvenstvo Hrvatske / 18. travnja 2024.

Sažetak 1. dana

Odigrano je 1. kolo odnosno prvih 6 utakmica državnog prvenstva za mlađe nade (uzrast do 11 godina), a koje će se do kraja tjedna odigravati na bazenu Jelkovec u Zagrebu.

U skupini A najuvjerljiviju pobjedu je odnio Medveščak protiv sugrađana iz ZPK. Mladi Riječani bili su bolji od malih Splićana iz Mornara u utakmici koja je načelno riješena u trećoj četvrtini odnosno to je bila jedina dionica koju je neka od ove dvije momčadi dobila.

Gusar iz Mlina i Jug Adriatic osiguranje odigrali su međusobni dvoboj za rekli, najboljeg u kopnenom dijelu Dubrovačko-neretvanske županije. Boljim su se pokazali mladi jugaši, a prednjačio je Vito Vranješ s 4 gola.

U B skupini, prve dvije utakmice su bile poprilično rano riješene, ako je o pobjedniku riječ. Mladost je gradskog suparnika, VK Zagreb dobila s 11 golova razlike, s tim da zagrebački u prve tri četvrtine nisu postigli gol. Splitski Jadran je bio i još uvjerljiviji, pobijedivši Osijek s 12 pogodaka prednosti.

Zato je najuzbudljiviji susret prvog dana je bio sasvim sigurno onaj između Solarisa i KPK u skupini B. Cijelu utakmicu, do početka treće četvrtine krajnje izjednačen susret, da bi onda KPK poveo 12:9. Ne dugo, jer mladi su Šibenčani brzo poravnali na 12:12 koliko je bilo minutu i pol prije kraja. Završilo je 15:14 za Korčulane.

U petak će se odigrati dva kola, 2. i 3. jasno.