Kadeti, Prvenstvo Hrvatske / 14. ožujka 2024.

Sažetak 1. dana

U Šibeniku je utakmicama 1. kola počeo završni turnir Prvenstva Hrvatske za kadete. Od četiri susreta, samo je jedan bio izrazito neizvjestan. Onaj u A skupini između Mornara i zagrebačkog Medveščaka, prošle sezone osvajača naslova prvaka.

Mornar je svladao Zagrepčane (13:12) i to u završnici susreta. Još početkom zadnje četvrtine Medveščak je vodio 12:10, da bi šest minuta prije kraja Splićani smanjili (11:12), a četiri minute prije kraja i poravnali (12:12). Točka na i postavljena je s Mornarove strane u zadnjoj minuti, samo 26 sekundi prije kraja kada je Luka Gojsalić nakon minute odmora koju je pozvao trener Splićana, Hrvoje Bobanović pogodio suparnikovu mrežu za konačnih 13:12.

Četvrtak navečer u Crnici i inače očito nije bio baš bio osobit dan za ZG klubove, jer je u drugoj utakmici iste skupine, Cavtat vrlo uvjerljivo pobijedio Mladost s čak 9 golova razlike, (16:7).

U B skupini, domaćin turnira, sastav Solarisa bio je bolji od Jug Adriatic osiguranja (18:11), a istom je razlikom pogodaka bolji bio i Jadran protiv Zadra 1952, tek s malo drukčijim brojkama, (16:9).
U utakmici Solarisa protiv Dubrovčana, briljirao je Andrija Bujas kod domaćina s 5 pogodaka, a valja istaknuti drugu četvrtinu koju je domaćin dobio čak 8:2.
U pobjedi Jadrana istaknuo se pak Ante Domazet postigavši 6 golova.

Turnir se nastavlja u petak kada su na programu utakmice 2. i 3. kola odnosno završetak natjecanja unutar skupine.