Kadeti / 31. srpnja 2023.

Sažetak 1. dana

U Zagrebu je na bazenu Šalata utakmicama 1. kola počeo završni turnir nacionalnog kupa, uzrast kadeti. Osam momčadi podijeljenih u dvije skupine bore za pobjednički pokal koji će pripasti najboljem u finalu u četvrtak. No, puno je još dana i utakmica do tada.

U ponedjeljak je svaka momčad odigrala po jednu utakmicu.
U A skupini prava ‘golijada’ u srazu dva splitska kluba. Jadran je bio i više no uvjerljiv protiv POŠK-a 1937 kojeg su pobijedili s čak 15 golova razlike, (22:7). Samo je prva četvrtina protekla u izjednačenom vaterpolu (5:4 za jadranaše), no preostale tri dionice bazenom su zavladali igrači trenera Marka Vlaića. Istaknuli su se kod pobjednika Duje Burazin i Ante Perić koji su postigli svaki po 6 golova.
U drugoj utakmici ove skupine, Opatija LRH je svladala Mladost 8:7, s tim da se ključna pokazala prva četvrtina koju su Opatijci dobili 4:1. Tri razlike su održavali još i tijekom druge i treće četvrtine. Mladostaši su pokušali dostići zaostatak, ali je ostalo samo na pokušaju.

U B skupini dubrovački Jug Adriatic osiguranje je startao pobjedom nad Mornarom, sigurnom i uvjerljivom (6 razlike), a i ovdje je puno toga riješeno u prvoj dionici koju su mladi Gospari dobili 5:1.
U drugoj je utakmici, domaćin turnira, zagrebački Medveščak pobijedio šibenski Solaris dobivši uvjerljivo prve tri četvrtine. Deni Sappe s 5 i Filip Marković s 4 gola bili su najbolji pojedinci kod pobjednika.

Podrobnije o svakoj utakmici, s postavama, strijelcima i tijekom utakmice, možete doznati iz našeg preglednika rezultata.