Liga prvaka, Vijesti / 20. rujna 2019.

RVL: Poraz splitskog Jadrana na otvaranju nove sezone

U kvalitetnoj i uzbudljivoj utakmici prvog kola Triglav A1 Regionalne lige u dvoboju dvaju Jadrana slavio je crnogorski, gosti iz Herceg Novog pobijedili su 11:9. Domaća momčad bila je vrlo dobra, ali uvijek kada je trebalo stići zaostatak, nije išlo.

– Tako je, uvijek smo dolazili blizu, a onda nismo uspijevali, često zbog nekih brzopletosti. Kvalifikacijski turnir za Ligu prvaka u Beogradu jest ostavio traga na nama, ali ne smije nam to biti alibi. Nije ugodno izgubiti nikad, sada idemo analizirati ovu utakmicu i pripremiti se za play-off Lige prvaka protiv Strasbourga u subotu – kazao je trener domaćih Ivan Asić.

Sredinom druge četvrtine Popadić je realizirao situaciju s igračem više za vodstvo gostiju 5:3. Jadran je golom Zovića iz peterca stigao na 4:5, no gosti su opet napravili mini seriju od 2:0 i pobjegli na 7:4 i s tim se rezultatom ušlo u drugi dio utakmice.

No, prvi su gol u zadnjoj dionici zabili gosti, Averka je bio precizan s igračem više za 6:8. Nadu domaćima vratio je Krapić 4.18 minuta prije kraja kada je s igračem više smanjio na 7:8. Đuro Radović promašio je peterac za goste da ih opet vrati na plus dva, a atmosfera se užarila. Navijači su nosili domaće… Imali su i priliku s igračem više, ali nije išlo. Kad neće oni, zabio je Averka na drugoj strani dvije minute prije kraja za 9:7. Smanjio je Šetka na 8:9, no opet Averka s igračem više zabija na drugoj strani za 8:10. Ostalo je 57 sekunda do kraja kada je Zović iz peterca smanjio na 9:10. Splićani su stalno lovili zaostatak, a vrijeme je curilo… Utakmicu im je zapečatio Spajić golom za 9:11.

Jadran Split – PVK Jadran Carine HN 9:11 (3 : 4, 1 : 3, 2 : 0, 3 : 4)

Suci: Maro Savinović , Veselin Mišković Delegat: Mirko Goreta

Jadran Split:Mate Anić, Rino Burić, Ivan Domagoj Zović(3), Ivan Krapić(2), Zvonimir Butić, Duje Pejković(1), Nathan Power, Marin Vrdoljak, Ante Visković, Marin Delić(1), Anđelo Šetka(2), Antonio Dužević, Luka Sučić, Marin Borovčić Kurir, Trener:Ivan Asić

PVK Jadran Carine HN:Petar Tešanović, Marino Čagalj, Vlado Popadić(1), Dimitrije Obradović, Dušan Baničević, Kanstantin Averka(3), Petar Mijušković(1), Danilo Radović, Đuro Radović(2), Vladan Spajić(1), Nikola Brkić(1), Marko Petković(2), Darko Đurović, Uroš Vučurović, Trener:Petar Radanović

Izvor:Slobodna Dalmacija