Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 22. veljače 2024.

Rutinska Mladost

U prvoj utakmici 7. kola Prvenstva Hrvatske (poredak od 3. do 10. mjesta), Mladost je u svom bazenu uz Savu svladala Zadar 1952 koji je ostavljen na 12 golova rezultatskog minusa.

Za razliku od prijašnje utakmice ovih dvije momčadi, 3. veljače u Zadru, kada su Zagrepčani tek u zadnjoj četvrtini uspjeli doći do pobjede, sada nije bilo stresa za domaćina.

Izuzmemo li početno vodstvo gostiju (0:1), Žapci su vrlo brzo stvari pokrenuli na svoj ‘mlin’. Dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine bilo je 4:1. Početkom druge četvrtine su Zadrani izjednačili (4:4) i to je bio posljednji svijetli trenutak gostiju. Mladost je ‘ubacila u višu brzinu’, u tren povela 8:4, do poluvremena su imali prednost 9:5, a u trećoj četvrtini u bazenu kao da je bio samo jedan sastav. Mladost je naime tu dionicu dobila čak 6:0. Ukupno, nakon tri dionice triput više mladostaških nego zadarskih golova – 15:5. Na koncu susreta, još malo veća razlika – 19:7.