Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 2. travnja 2021.

Riječanke očekivano slavile u Vukovaru

Vaterpolistice su u petak odigrale jedinu, za ovaj vikend planiranu utakmicu 7. kola državnog seniorskog prvenstva. Završilo je potpuno u skladu s najavama. Doduše, za prognozu ovog susreta i ne treba biti veliki poznavatelj ženskog vaterpola. Dostatno je pogledati tablicu.

Naime, osječka Mursa koja u Vukovaru igra domaće prvenstvene utakmice, na njihovu žalost nema dosad niti jedan jedini osvojeni bod. S druge strane, Riječanke su istina također pri začelju (na pretposljednjem mjestu), a jedina tri boda prije gostovanja u Slavoniji su bile ostvarile na Kantridi baš protiv Murse. Sada su osvojile i nova tri boda, protiv istih suparnica. Korina Jureša iz Primorja EB je sama postigla više pogodaka od cijelog suparničkog sastava; Mursa 6 – Jureša 7. U svima četvrtinama su pobjednice postigle po tri pogotka. U tri četvrtine su primile po 2, a u jednoj niti jedan pogodak. na koncu, glatkih 12:6 za Primorje EB.

U ovom je kolu Prvenstva Hrvatske za djevojke, ranije odigran derbi Mladosti i Jadrana u Zagrebu (14:14), dok je utakmica između POŠK 1937 i šibenske Viktorije odgođena za 14. travnja.