Euro kup / 16. studenoga 2023.

Riječani love drugu pobjedu u Eurokupu (uživo na LEN TV)

Nakon Solarisa u srijedu, u četvrtak je na redu i drugi hrvatski predstavnik u Eurokupu. Primorje EB u 4. kolu C skupine ovog natjecanja kod kuće čeka srpskog predstavnika, vrlo dobru momčad Šapca.

Šabac je minulog vikenda poražen u četvrtfinalu Kupa Srbije, ali od Novog Beograda i to nakon velike borbe (10:8). U biti su izgubili tek u zadnjoj četvrtini. Kada tomu dodamo da su dosad Šapčani u svojem državnom prvenstvu izgubili i opet, samo od Novog Beograda koji je sudionik Lige prvaka, onda smo dosta naveli o suparniku Hinićeve momčadi.

Međutim, Primorje EB koje bilježi sjajne rezultate, a oni su plod jednako takve igre, u Rijeci malo kome pruža priliku za isticanje. Dosad su ondje ‘padali’ i kragujevački Radnički, pa njemački Waspo 98 Hannover (kada govorimo o ovoj sezoni), pa nemamo razloga ne vjerovati da bi slična sudbina mogla dočekati i Šabac

Oni su stvarno vrlo dobra momčad, to ne sporim. Imaju nekoliko igrača koji su na širem popisu srpske reprezentacije. Klub je posložen jako lijepo, rade odlično, ali isto tako kada smo se s njima susreli u 1. kolu, i mi smo odigrali sjajne prve tri četvrtine, da bi onda slijedio pad u zadnjoj

– prisjetio se na konferenciji za novinare u Rijeci, sportski direktor primorjaša Petar Muslim, utakmice u kojoj je prije malo više od mjesec dana Šabac slavio 10:8, ali nakon što su zadnju četvrtinu dobili 5:0.

Ponovimo li igru iz tamošnje prve tri četvrtine, pa uz pomoć publike, mislim da možemo do pobjede. Općenito, sve četiri momčadi u našoj skupini su vrlo izjednačene. Vidimo po rezultatima da su svi dobili doma, a izgubili vani. Tako da postoji velika mogućnost da se na kraju ‘zatvori’ i krug po bodovima, gdje će se onda gledati gol-razlika. Vjerujem da možemo igrati s njima i doći do pobjede jer po nekoj računici, kako je zasad, ispada da bi za prolazak skupine bilo potrebno doma sve pobijediti i u gostima barem jednom. Tko to prvi ostvari, mislim da je na najboljem putu

– veli Petar Muslim.

U dosadašnjem dijelu sezone su se znali događati, Riječanima srećom vrlo rijetko, ti neki veći padovi u jednoj utakmici. Centar Lovro Paparić ima moguće objašnjenje.

Mislim da je u ovom tempu utakmica normalno da dolazi i do određenih oscilacija. Ona prva utakmica u Šapcu je mogla ‘otići’ i na našu stranu, ali vjerujem da ćemo sada u Rijeci, bodreni pred našim navijačima ostvariti željeno.

Branič Karlo Babić u osnovnim je crtama predstavio suparnika.

Šabac je čvrsta momčad, dobro plivaju, a ako bi nekoga istaknuo kao najboljeg, najopasnijeg, onda je to srpski reprezentativac Ognjen Stojanović. Na njega treba obratiti posebnu pozornost.

Upravo je spomenuti Stojanović, igrač lijeve strane, u Šapcu je bio prvi strijelac utakmice s 4 gola, od toga čak 3 u zadnjoj četvrtini. Ono još važnije je ipak da trener Igor Hinić ima na raspolaganju kompletnu momčad u kojoj vlada sjajno raspoloženje, baš kao i solidna potražnja u Rijeci za ulaznicama još jednog vaterpolskog spektakla na Kantridi.

Svi koji ne dospiju ili ne mogu do bazena Zdravko Ćiro Kovačić, prijenos je osiguran na You Tube kanalu European Aquaticsa. Utakmica počinje u 20.00 sati.