Regionalna liga / 8. travnja 2024.

Riječani izgubili u Kragujevcu

Primorje EB nije uspjelo zauzeti 6. mjesto u ovosezonskom nadmetanju Premier lige. Naime, u posljednjem susretu, utakmici 4. kola poretka od 6. do 8. mjesta, Radnički je u svom bazenu svladao Primorje EB, te ga tako za jedan bod pretekao na konačnoj ljestvici. Doduše, vjerojatno to Riječane i neće baš u tolikoj mjeri teško pogoditi jer je za Primorje puno intrigantnije ono što ih čeka u završnicama ostalih natjecanja. U uzvratu četvrtfinala Eurokupa odnosno polufinalu doigravanja našeg državnog prvenstva.

Ne tražeći opravdanje za poraz, ali činjenica jest kako je vjerojatno ponešto utjecao i umor od subotnje utakmice u Ateni protiv Vouliagmenija, pa onda put iz Grčke preko Beograda do Kragujevca.
Primorje EB je imalo vrlo lošu realizaciju igrača više (2-14), domaćin pak i raspoloženog vratara Todorovskog (11 obrana) prema 6 zaustavljenih šuteva riječkog čuvara mreže Maura Čubranića.

Početak je bio dobar, nakon četiri minute vodstvo Riječana 2:0, da bi do kraja prve četvrtine domaćin potpuno preokrenuo u svoju korist (3:2). Do kraja utakmice primorjaši viši nisu vodili, dok je Radnički najveću prednost ostvario u trećoj četvrtini kada su poveli 9:5, a početkom zadnje dionice i 10:5.