Regionalna liga / 29. ožujka 2024.

Riječani izgubili na peterce

Kragujevački Radnički slavio je na Kantridi u utakmici poretka od 6. do 8. mjesta u Premier ligi. Pobjeda petercima, u utakmici preokreta i silne dramatike u zadnjim sekundama četvrte dionice.

Prvo su gosti potpuno šokirali Riječane vodstvom 3:0 nakon četiri i pol minute igre. Uspjeli su se s vremenom primorjaši pribrati, polako smanjivati zaostatak, da bi sredinom druge četvrtine izjednačili (6:6), a do poluvremena i prvi put poveli (7:6). Pomislili smo – to je to. Nakon labavog početka, pronašli su ritam. Nije baš tako bilo.
Kragujevčani se nisu predavali, iako je Primorje EB vodilo minimalno, a nakon treće četvrtine i malo više od tog minimalno, (10:8).
Radnički se opet vraća i to samo dvije minute do kraja, (10:10), a onda počinje lagana drama. Gotovo pa nevjerojatno, ali u zadnjih minutu i 8 sekundi postignuta su čak 4 gola. Prvo gostujuće vodstvo (10:11), Primorje EB poravnana pola minute do kraja, a onda gost samo 9 sekundi prije kraja pogađa za vodstvo (11:12). U zadnjem napadu Riječana, Nizozemac Kas Te Riele, dvije sekunde prije kraja pogađa za 12:12 i jasno, peterce.

U petercima je međutim spretnija bila momčad iz Kragujevca.