Prvenstvo Hrvatske / 16. prosinca 2020.

Rezultati 9. kola Prvenstva Hrvatske

Lakši trening mladostaša

Utakmica kojoj smo u najavili posvetili najmanje slova iz jednostavnog razloga što je razlika u moći i kvaliteti zagrebačkog i makarskog sastava, preočita i prevelika. Bazen je to samo pokazao. Mladost je zamrznula Makarane na minus 20, a domaćinima je uspjelo da im svi igrači (izuzev vratara jasno) postignu barem po jedan gol.

– Galeb nije suparnik na našoj razini, no svejedno smo ušli ozbiljno u utakmicu i odigrali ju kako treba. Sada se okrećemo Medveščaku i očekujemo još jednu malo lakšu utakmicu, a istodobno se pripremamo za nastavak sezone. U siječnju nas očekuje dosta jakih utakmica i za to se trenutačno pripremamo – nakon utakmice će mladostaški reprezentativac, Luka Bukić.

Medvjedi kontrama izborili pobjedu

Nisu baš česte prilike da oba zagrebačka kluba slave u istom kolu, no to se dogodilo u 9. prvenstvenoj rundi. Medveščak je ostvario značajnu pobjedu na Korčuli, pobijedivši domaći KPK u završnim minutama susreta.

Utakmica je naime bila izvanredno izjednačena. Gosti su poveli preko Miljaka i Škiljića 2:0, ali Korčulani su imali brz odgovor, ne samo za izjednačenje (2:2), već i preuzimanje vodstva (3:2). Od tog trenutka je rezultatski utakmica bila ‘otvorena’ do posljednje tri do tri i pol minute, odnosno niti jedna momčad nije imala više od pogotka prednosti.

Tada je, 3.26 minuta prije kraja Đivo Bobić iz protunapada, a pri vodstvu Zagrepčana već 9:8, pogodio za odvajanje na 10:8 za Medveščak. Štoviše, kada je malo više od dvije minute prije kraja Borna Sirovec iz novog protuudara gostiju pogodio za 11:8, bilo je jasno da će bodovi put metropole.

Jadranaši dvostruko bolji od Mornarevaca

Onaj dio Splita čijem je srcu bliži Jadran, vjerojatno je puno lakše u srijedu mogao na počinak, od onih kojima je Mornar BS draži. U gradskom derbiju naime nije bilo ni velike dramatike, neizvjesnosti, upitnika. Jadranaši su se ispostavili dvostruko boljima, kada se gleda čisto rezultatski (15:7), a za to je pak podosta zaslužna sjajno odigrana treća četvrtina Smodlakine momčadi. Taj dio sraza Jadran je dobio čak 6:1, te od 6:4 nakon dvije četvrtine ‘otišao’ na 12:5.

Nije baš niti realizacija igre više nešto čime bi se mogli osobito pohvaliti momci trenera Danijela Burića (1-7), kao ni selekcija šuta (7-30). Nije sve dakako u brojkama, makar se upravo njima na koncu svake utakmica odražava kvalitativno stanje stvari. Ono je danas takvo da je Jadran samo još jednom dokazao tko je prvi u gradu podno Marjana. Čak štoviše, nedodirljiv!

Značajna pobjeda Riječana u Crnici

Derbi kola je opravdao očekivanja. Sraz Solarisa i Primorja EB, utakmica koja potencijalno vodi i u utrku za 4. mjesto nakon ligaškog dijela nadmetanja, u gotovo je svakom statističkom detalju, omjeru bila izjednačena. Od obrana vratara, realiziranih napada s igračem više, kao i obrana s igračem manje, postotka preciznosti šuta i da ne duljimo dalje. Međutim, ono što statistika ne otkriva, cijelo vrijeme, sve 32 minute nadmetanja u Šibeniku gost je bio bolji, vodio s 1-2 gola razlike. Uostalom, dostatno će reći i podatak da domaćin niti jednom nije čak ni izjednačio, a kamoli poveo. S tog gledišta, pobjeda Hinićeve momčadi je sasvim zaslužena i potvrđuje riječi mladog braniča Riječana Karla Babića uoči utakmice da oni “…u Šibenik dolaze pobijediti”. Ispostavilo se kako to nisu bile isprazne riječi ili samobodrenje.

Velik su posao Riječani uspjeli obaviti zaustavljanjem ponajboljeg igrača domaćina Roka Pelicarića koji je utakmicu okončao na za njega ‘samo’ 2 gola. U spoju s ne baš uspješnim napadačkim učinkom Jerka Penave s vanjskih pozicija (šut 2-7), sklapaju se obrisi obrazloženja pobjede gostiju.

Ovom pobjedom se Primorje EB bodovno čak poravnalo s Jadranom koji doduše ima utakmicu manje, ali ono bitnije, Riječani su pobjegli na čak 6 bodova prednosti Solarisu…