Prvenstvo Hrvatske / 21. listopada 2020.

Rezultati 4.kola Prvenstva Hrvatske

HAVK Mladost – Jadran

Jako dobra utakmica, baš kakva i dolikuje derbiju Prvenstva Hrvatske. Nije bilo odveć rezultatskih obrata, ali smo zato dobili dramatiku u posljednjim sekundama utakmicama. To je ono što sport, pa tako i vaterpolo čini toliko privlačnim.

Jadranaši su najvećim dijelom susreta ‘hvatali’ prednost domaćina, s iznimkom početnog vodstva (0:1, Šetka). Ono što je odlikovalo goste je neodustajanje, pa i u dva trenutka kada se Mladost odvajala na tri pogotka razlike (8:5 početkom treće dionice i 11:8 na startu četvrte četvrtine). Tako smo dobili dramatične zadnje sekunde u kojima su nakon Šetke i Milardovića koji su smanjili s 11:8 na 11:10, Splićani i izjednačili. Strijelac Milardović ponovo, samo 10 sekundi prije kraja.

U zadnjem napadu mladostaša, odmah nakon minute odmora, utakmicu je presudio daleko najbolji pojedinac susreta, Andro Bušlje. Točno sekundu prije kraja šutirao je s vanjske pozicije, milimetarski precizno za konačnu pobjedu. Bio je to ujedno i čak peti pogodak Bušlje, kapetana Barakuda koji je u Mladost doveden ne bi li pojačao obranu, ali ispada da i presuđuje u napadu, u derbiju.

Mladost je odigrala utakmicu bez svojeg kapetana, vratara Marcelića, ali valja pohvaliti jako dobro izdanje mladog Jurline. Baš kao što isto vrijedi za Luku Podruga na golu Jadrana koji je obranio oba peterca čak, Harkovu i Bukiću.

Jug Adriatic osiguranje – Solaris

Jugaši su vrlo uvjerljivo svladali u ‘mini-derbiju’ goste iz Šibenika, u prvom ovosezonskom susretu koji je prvak države odigrao u Dubrovniku. Počeo je Jug Adriatic osiguranje kao ‘dizelaš’. Trebalo je možda malo vremena za uhodavanje stroja, pa je tako nakon prve četvrtine rezultat bio izjednačen (4:4), a onda…

Onda je krenuo Jug. Čak 6:1 u drugoj dionici, počelo je u dubrovačkom napadu sijevati sa svih strana. Uostalom, podatak da su se od jugaša u strijelce upisali svi izuzev Amerikanca Oberta i mladog Radića, dovoljno govori. Ne samo to, već je i trener Kobešćak očito malo više prilike, minuta pružio mladom vrataru Vukojeviću koji mu je uzvratio s 12 obrana.

Zadra 1952- Mornar

Mornar Brodospas i nakon četvrtog kola ne prepušta nikome do njih vrh prvenstvene ljestvice. Sigurno jedan od boljih početaka sezone u povijesti ovog kluba, posebno u samostalnoj Hrvatskoj. U četvrtoj su utakmici, izabrani Danijela Burića ostvarili i četvrtu pobjedu. Potpuno očekivanu, u gostima kod Zadra 1952 koji se nije mogao jače oduprijeti gostima iz Splita.