Prvenstvo Hrvatske, Vijesti / 3. listopada 2020.

Rezultati 1. kola Prvenstva Hrvatske

HAVK Mladost – KPK

U premijernom nastupu Mladosti ove sezone u Zagrebu, ali i velikoj povratničkoj utakmici KPK u Prvoj ligi, sve je na koncu okončano sukladno očekivanom i najavljivanom. Međutim, to ne znači da nije bilo i zanimljivih detalja. Trener domaćina je odmarao centra Cosmina Radua, a najveće pojačanje Zagrepčana Andro Bušlje je nakon nepune prve dvije minute igre već imao dvije osobne pogreške.

Korčulani su zato imali svoje malene trenutke zadovoljstva budući da su golom Marina Bana iz peterca poveli 1:0, a sredinom prve četvrtine je Franko Fabris pogodio i za izjednačenje u tom trenutku, 2:2. Ovo kao da je nagnalo domaćina za ‘prebacivanje’ u brzinu više, a kada se to dogodi onda je već sredinom druge dionice rezultat 9:2 za Mladost. Nije bilo dvojbe ni uoči utakmice tko je realno kvalitetniji sastav, a posebno je to došlo do izražaja u jednoj od temeljnih odlika mladostaša – protunapadu kojima su Zagrepčani i stvorili uvjerljivu prednost. U kombinaciji s jako dobrom realizacijom igrača više, kao i savršenom izvedbom Josipa Vrlića, ali i za asistencije raspoložene Bukića (5 dodavanja za gol) i Miloša (4 asistencije), to na koncu daje 14 pogodaka razlike za Zagrepčane.

Mornar BS – Galeb MR

Osim u realizaciji igrača više koja je za oba sastava statistički podjednaka, u svim ostalim brojčanim pokazateljima je Mornar BS bio dvostruko bolji od Makarana, pa je onda tomu shodan i takav rezultat – 16:8. Ono najviše što je gost iz Makarske uspio na Poljudu bilo je poravnanje (4:4) sredinom druge dionice, ali… nije bilo dugog vijeka. Već do kraja te četvrtine vraćamo se tezi s početka izvještaja. Sve je duplo u korist domaćina, pa tako i rezultat nakon prvih 16 minuta (8:4).

Kod pobjednika se istaknuli četverostruki strijelci, Marin Vrdoljak i Roko Akrap, a blizu je bio i Goran Solje s 3 gola. Osobito valja naglasiti Roka Akrapa koji je za ta četiri gola ‘potrošio’ jednako toliko šuteva. No, Mornar BS je uz sve imao i na vratima raspoloženog Marina Kordića s 10 obrana i to u tri četvrtine koliko je bilo između vratnica.

Jadran – Zadar 1952

Jadran je furiozno ušao u novu sezonu, ne pokazujući puno milosti za goste iz Zadra. Gotovo da su svaku minutu postigli po pogodak. Uostalom, od 34 šuta samo šest nije završilo pogotkom, pa i to dovoljno govori. Petar Čondić Kadmenović sa 6 golova iz 7 pokušaja bio je prvi strijelac utakmice, ali blizu su mu bili po tom pitanju i Nikola Milardović (4-4), Robert Stojanac (4-5) itd. Bili smo u pravu kada smo ovo kolo najavili kao kolo domaćina.

Solaris – Medveščak

Na Crnici je domaćin oprezno odmjeravao snagu i mogućnosti suparnika u prvih osam minuta. To djelomice možda opravdava rezultat 2:1 nakon početne četvrtine. U drugoj je međutim pala odluka. U svakom pogledu. Jurnuli su Šibenčani, znalački i malo jače ‘zatvorili’ odnosno učvrstili svoju obranu, a posljedica toga je velikih 7:2 u poluvremenu. Ono što je dalje valjalo momčadi trenera Marelje jest samo mirno nadzirati utakmicu, utakmicu, a posljedično tomu i rezultat. Roko Pelicarić s 4 i Eugen Koprčina s 3 pogotka najbolji kod Sunčanih, samo su dali za navijestiti velika očekivanja od njih. Kod Medvjeda je najbolji strijelac s tri pogotka bio iz Mladosti pristigao Jerko Anzulović.

Primorje EB – POŠK

S ‘desetkom’ je momčad Igora Hinića otvorila novu prvenstvenu sezonu. Toliko je naime razlike bilo na kraju susreta na Kantridi između momčadi koja bi se trebala naći u ‘gornjem domu’ lige i sastava koji je realno velikim problemima, puni mladih i nedovoljno iskusnih igrača. Kod Primorja EB se odmah, već u prvoj utakmici, istaknuo njihov ponajbolji igrač, centar Lovro Paparić. Pet golova za ocjenu odličan. Dakako da neće uvijek biti tako laganog posla odnosno da će za ovog igrača biti i puno jačih, boljih braniča, ali zbog samopouzdanja uvijek je dobro odlično ući u utakmicu, sezonu.