Liga prvaka / 14. studenoga 2020.

Mladost remizirala sa Szolnokom za 1. mjesto u skupini A2

Mladostaše samo još 32 minute dijele od Lige prvaka! Zagrepčani su iskoristili najavljivanu prvu meč-loptu, a sada slijedi za dobiti i onu drugu, presudnu, u nedjelju od 13.00 sati protiv Ortigie. No, vratimo se ipak srazu sa Szolnokom. Imamo i čemu. Utakmica za one s boljim živcima, susret koji je nekim potezima na trenutke oduševljavao, drugi put vas dovodio u očaj, ali na kraju hrvatski zaljubljenici u vaterpolo sa smiješkom su dočekali zadnji sučev zvižduk.

Susret Mladosti i Szolnoka imao je dodirnih točaka s onim što je u istom bazenu koji sat ranije odigrao Jadran protiv Barcelone. Jadranaši su naime ušli u zadnjih 8 minuta s 4 gola prednosti, da bi završilo remijem. Potpuno isto i kod mladostaša, s ipak jednom bitnom razlikom. Zagrepčanima je i remi jamčio prolazak. Ruku na srce, mladostaši su prolazak dalje i zaslužili prvenstveno stoga što su vodili cijelim tijekom susreta. Szolnok niti jednog trena nije poveo, tek su u tri navrata uspjeli izjednačiti. Maestralnu je utakmicu za Žapce odigrao Konstantin Harkov postigavši čak 5 golova, od toga dva iz peterca. Bio je gotovo pa nepogrešiv. Od sedam šuteva, samo jedan nije završio u okviru gola, budući da bilježimo i jednu vratnicu. Sjajni su bili centri radu i Josip Vrlić, već poslovično, baš kao i Miloš, Lazić, Biljaka… Vrlo zanimljiv je i u napadačkom dijelu branič Mislav Vrlić koji može odapeti (i pogoditi) i s desnog vanjskog, ali i s lijevog krila. Dakako, za kraj ostavljamo Andru Bušlju. Čovjeka za velike utakmice. Obrambeni je posao odradio maestralno, ali pridodao je i 2 gola, od čega posebno valja istaknuti njegov drugi, a 18. za Mladost.

Naime, minutu i 2 sekunde prije kraja, Szolnok je potpuno dostigao prednost od 4 razlike za zagrebački sastav uoči zadnje četvrtine. Od 16:12 do 17:17! U zadnjoj minuti, najčešće vremenu za po jedan napad sa svake strane, Mladost je krenula u napad s imperativom postizanja pogotka. Za svaki slučaj, kako es ne bi dodatno strahovalo. Egzekutor je bio Andro Bušlje. Točno 40 sekundi prije kraja za 18:17, za osiguranu majstoricu! Sada su Mađari mogli postići još jedan, za više od toga nije bilo vremena, a da posljedice po hrvatskog predstavnika ne budu loše. Tako je i bilo. Adam Nagy je 5-6 sekundi prije kraja postigao, za remi, za konačnih 18:18, ali i prvo mjesto Mladosti.

Žapci su odigrali sveukupno gledano jako, jako dobro, mudro, a “potegnuli” su upravo oni od koje se to i očekivalo (Bušlje, Radu, J. Vrlić, Harkov, Miloš…). Nagnali su trenera suparnika da već sredinom druge četvrtine mijenja vratara i posjedne na klupi karizmatičnog Viktora Nagyja. Vrlo važan trenutak.

Mladost je rano povela 3:1, a već početkom druge četvrtine i s 4 gola razlike (9:5). Dapače, malo kasnije bilježimo i +5 (10:5), što je bila najveća prednost Zagrepčana. Mladost je držala tih 4 razlike do samog početka zadnje dionice, kada si Drašović i Filipović u samo 40 sekundi pogocima navijestili povratak Szolnoka. Kako je završilo, već smo opisali.

U nedjelju, od 13.00 sati Mladost protiv Ortigie traži svoje mjesto u Ligi prvaka.