REGIONALNA A 2 LIGA, 10. KOLO – Derbi bez pobjednika

Solaris – Radnički 6:6 (2 : 2, 1 : 0, 2 : 2, 1 : 2)

Suci: Goran Gavrilović, Lazar Anđelić Delegat: Božo Vuletić

Solaris:Marin Šparada, Ivan Malenica(1), Vice Erak(1), Nikola Štrkalj, Domagoj Bulat, Branimir Herceg, Andrija Vlahović(1), Roko Pelicarić, Nino Mudražija(1), Ante Ljubičić, Eugen Koprčina(2), Željko Kovačić, Ivan Jukić, Mateo Sabioni,  Trener:Joško Kreković

Radnički:Lazar Dobožanov, Stefan Branković(1), Nemanja Stanojević, Filip Janković(1), Nebojša Toholj, Danil Frolow, Sergej Lobov, Dino Guillaume(2), Uglješa Panić, Nemaja Radovnlija, Nikola Lukić(2), Nikola Tomašević, Stefan Todorovski, Luka Pljevančić, Trener:Uroš Stevanović

PETERCI: Solaris 1-1, Radnički 1-2

OSOBNE POGREŠKE: Solaris 11, Radnički 10.

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Solaris 1-9 (11%), Radnički 2-9 (22%).

U pravu su bila obojica trenera, Solarisov Joško Kreković, ali i strateg na klupi Radničkog Uroš Stevanović. Obojica su naime uoči utakmice u Šibeniku, derbija 10. kola A 2 lige tvrdili kako se ništa bitnije neće rješavati nakon sraza ovih dviju momčadi na Crnici. Odnosno da će odluka o prvom mjestu u ovoj ligi, a koje nosi izravan plasman u A 1 ligu sljedeće sezone, odluka pasti tek u proljeće iduće godine. Tako će po svemu sudeći doista i biti.

Naime, nakon sraza jedina dva neporažena sastava u prvih 9 kola, pače jedina dva koja su imala maksimalan broj bodova, u vrhu se i dalje ništa ne mijenja. I dalje vode baš Radnički i Solaris, i dalje se obje momčadi mogu pohvaliti kako su nakon 10 kola još uvijek neporažene. Istina, nemaju više maksimalan broj bodova, ali još uvijek je za oba sastava primarna meta na jednakom odstojanju.

Kada se sve sažme i oduzme iz šibenske utakmice, možda je remi čak i najrealniji ishod. Istina da je Solarisova realizacija igrača više ispod svakog kriterija (1-9), ali nije niti ona gostiju iz Kragujevca ništa puno bolja (2-9). Štoviše, Radnički može žaliti i za jednim propuštenim petercem od dva koliko su imali. U vrlo izjednačenom susretu Solaris je ipak imao u tri navrata 2 gola prednosti. Dvaput u trećoj četvrtini (4:2 i 5:3), te ono za čim će vjerojatno posebno žaliti u posljednjoj dionici.

Koprčina je postigao gol za vodstvo 6:4 u prvom napadu posljednje četvrtine. Problem je samo za domaćina što im je to bio i posljednji gol na utakmici, sve do malo manje od tri minute prije kraja. Tada je prvo Francuz Dino Guillaume smanjio (2.46 minuta do kraja), da bi niti trideset sekundi kasnije nakon izgubljene lopte domaćina, Radnički krenuo u kontru koju je pogotkom okrunio Janković. Bilo je to točno 2.22 minute prije kraja utakmice.

U zadnjoj je minuti Solaris imao napad s igračem više, ali isto tako valja navesti da je posljednji napad pripao gostu, ali je srećom po Solaris, Toholju, povremenom srpskom reprezentativcu lopta ispala iz ruke 10 sekundi prije kraja.