Prvenstvo Hrvatske / 16. travnja 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Značajna prednost mornarevaca

Mornar Brodospas je ubilježio značajnu, odnosno solidno visoku pobjedu nad Medveščakom u prvom susretu borbe za poredak od 5. do 8. mjesta. Još k tomu u gostima, u Zagrebu što slavlju splitskog sastava daje dimenziju više.

Temeljem prve tri četvrtine u Sveticama, to se čak i ne bi dalo za zaključiti. Tada je naime, izuzmemo li početno vodstvo gostiju iz Splita (0:2), utakmica bila najblaže rečeno izjednačena, ako ne i s Medvjedima kao boljom momčadi u bazenu. U konačnici, u drugoj su četvrtini Zagrepčani vodili 5:3 i 6:4, a na ‘veliki odmor’ se otišlo s minimalnom još prednošću za domaćina (6:5). Izjednačena se borba u bazenu nastavila i u trećoj dionici još u kojoj je legendarni Pavo Marković s dva uzastopna gola u 38 sekundi doveo Medveščak ponovo do dva gola plusa (9:7). Bilo je to samo tri minute prije kraja četvrtine.

No, do kraja tog dijela igre, Mornar BS je uspio potpuno preokrenuti rezultat i povesti 10:9 golovima redom – Roka Akrapa iz protunapada, pa istog igrača i iz napada s igračem više, te Marina Vrdoljaka ponovo s brojčanom prednosti. Tri postignuta gola u zadnjih nešto manje od tri minute je sjajan napadački učinak.

U zadnjoj je četvrtini domaćinova obrana nastavila propuštati, pa je vratar Kordić prevaren u još četiri navrata dok je s druge strane domaćin postigao tek jedan gol. Samo jedan postignut pogodak u posljednjih 11 minuta utakmice, a primljenih 7… to je sigurno ključ poraza Medvjeda, baš kao i razlog pobjede mornarevaca. Velik uspjeh i za trenera Hrvoja Bobanovića koji je ovog puta vodio momčad Mornara BS budući da je glavni trener Boris Pavlović odrađivao kaznu crvenog kartona.