Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 5. veljače 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE (žene) – Sažetak 3. kola

Osječanke na minus 14

Još smo u zimskom dobu i temperature se znaju logično spustiti i ispod nule, ali u subotu je oko podneva u Vukovaru bilo čak i minus 14. Doduše, samo za Mursu, ne i za suparnice im iz Splita.

Na jadranašicama se očito nije osjetio umor od ne baš kratkotrajnog puta od Splita do istoka Slavonije. Pobjednice Kupa su bez ikakvog problema svladale Mursu 19:5, nakon što je već po okončanju prve četvrtine bilo 6:0 za gošće. Štoviše na ulasku u zadnju minutu druge četvrtine bilježimo i 10:0 za Jadran, da bi Mursa nekoliko sekundi prije poluvremena postigla prvi pogodak. Ivana Butić je s 9 golova bila najučinkovitija igračica utakmice.

Prva pobjeda Šibenčanki

Najavljivali smo ovu utakmicu kao potencijalno najzanimljiviju, kao dosad najjači ispit mogućnosti Riječanki, ali i priliku Šibenčankama da nakon prijašnjih susreta s POŠK-om 1937 odnosno Mladosti, dođu do prvih bodova. Domaće su igračice baš to i napravile. Pobjedom nad Primorjem EB osvojile su prva tri boda ove sezone.
Presudna je bila treća četvrtina. Naime, u prvih 16 minuta u bazenu se odvijala potpuno neizvjesna, izjednačena borba što se zrcalilo i kroz rezultat. Izuzmemo li početno vodstvo primorjašica (0:2) nakon prve dvije minute, sve ostalo vrijeme su se ekipe izmjenjivale u vodstvu. No, nikad više od gol razlike. Sve do treće četvrtine…
U nju su gošće još ušle s prednošću (6:7), ali potom slijede prvo tri uzastopna gola Viktorije u trećoj dionici (9:7), pa onda i još dva do polovice zadnje četvrtine (11:7). Presudne minute.
Za pobjednice je najviše golova postigla Ana Goreta (4), jednako kao i Mojca Jereb kod poraženih, koje su u Šibenik stigle s 11 igračica.

Mladostašice na vrhu s Jadranom

Bila je to uspješna mini-turneja Zagrepčanki po Dalmaciji. U petak navečer su slavile u Šibeniku, a u subotnje predvečerje i u Splitu. Sastav POŠK-a 1937 nije se okoristio mogućim umorom kod gošći iz Zagreba. Doduše, to je i bila ona neka tanka nada poškovki, ali ugasla je dosta rano. Praktički već nakon prve četvrtine koje su Žabice riješile uvjerljivo u svoju korist (6:2). Onda još i dodatno ‘podebljale’ u poluvremenu (11:5). Niti tada nisu Zagrepčanke stale, a konačnih 8 razlike je ujedno i najveća prednost na utakmici. Obrambeno su mladostašice napravile najveći posao ostavivši najbolju igračicu POŠK-a 1937, Ivu Rožić na za nju samo 3 gola.
Kod pobjednica je briljirala Emmi Miljković koja je postigla 6 pogodaka, te Matea Skelin s 5 golova.